Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 18 червня 2019 16:28
Новини: Політика
12075

Лише 3% українців надіслали інформаційні запити до держустанов

КИЇВ. 13 вересня. УНН. Лише 3% українців скористалися своїм правом згідно Закону про доступ до публічної інформації та надіслали інформаційні запити до держустанов. Про це УНН повідомили в прес-службі фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, який спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провели дослідження з 10 по 17 серпня 2011 року щодо Закону про доступ до публічної інформації.

Ще 8% тільки збираються зробити запити. А от 78% населення запитів не надсилали і не збираються. Готовність надсилати запити до органів влади виявилася мало залежною від віку, статі, рівня освіти.

Найбільше запитів надіслали та збираються надіслати мешканці Півдня - 21%, найменше – Сходу - 6%. 

У більшості тих, хто не збирається надсилати запити, просто немає такої потреби – 56%, 13% не вірять, що їм нададуть потрібну інформацію, 3% не знають, як це зробити, а 23% взагалі не довіряють цій владі. Причини небажання надсилати запити на інформацію істотно залежать від політичних уподобань громадян. Виборці Партії регіонів найменше відчувають потребу у таких запитах – 69%. А для значної частини виборців істотним мотивом, щоб не надсилати запити до органів влади слугує те, що вони опозиційних політичних сил не надсилатимуть запити через те, що не відчувають довіру до цієї влади: серед виборців БЮТ ця причина є основною для 35%, "Свободи" - для 30%, Фронту Змін – для 26%.

Під час проведення дослідження було опитано 2007 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками.. Опитування здійснювалося у 132 населених пунктах (із них 74 міських та 58 сільських поселень). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...