Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 22 липня 2019 08:25
Новини: Економіка
15030

Товарообіг між Україною та Азербайджаном за вісім місяців склав понад мільярд доларів

КИЇВ. 14 вересня. УНН. До України прибула делегація Державного митного комітету Азербайджанської Республіки на чолі з головою відомства Айдином Алієвим. Відбулась робоча зустріч голів митних служб, під час якої сторони обговорили план спільних дій на наступний рік, повідомили УНН у прес-службі ДМСУ.

У центрі уваги й перспективи подальшого збільшення товарообігу між Україною та Республікою Азербайджан. Уже зараз наявні позитивні зрушення. "Товарообіг між нашими країнами за вісім місяців цього року вже склав понад мільярд доларів. А це свідчить про те, що наші стосунки розвиваються надзвичайно динамічно і роль митних органів у цьому напрямі дуже важлива", - зазначив Голова ДМСУ Ігор Калєтнік.

Під час зустрічі гості відвідали Моніторинговий центр Держмитслужби, який опрацьовує інформацію, що надходить з усіх куточків України. "Практично всі місця митного оформлення до кінця року обладнають камерами зовнішнього спостереження. А так звані фільтри пунктів пропуску з’являться у всіх митних пунктах на кордоні. Це дасть змогу отримувати інформацію про вантаж одразу на в’їзді до країни", - зазначили у прес-службі ДМСУ.

"Наші колеги мають дуже цікаві напрацювання. Я вважаю, що в подальшому ми будемо здійснювати обмін спеціалістами, для того щоб мати змогу застосувати їх у нас. Мені дуже сподобався ряд ідей, особливо тих, що стосуються адміністрування платежів і процедур митного оформлення", - зазначив голова митного відомства Азербайджану.

У програмі візиту також відвідання Академії митної служби України у Дніпропетровську, демонстрація роботи кінологічних команд.

Результатом візиту має стати підписання низки двосторонніх договорів, які визначатимуть не лише напрям подальшої довгострокової співпраці, а й окреслять коло дій на найближчий період.

Керівники служб налаштовані на довгострокове та плідне співробітництво. "Я вважаю, що сфер взаємодії буде багато. Ми можемо запропонувати нашим колегам багато корисних напрацювань і багато чому навчитися у них", - підсумував голова Держмитслужби України Ігор Калєтнік.

Нагадаємо, останнім часом спостерігається інтенсифікація стосунків Азербайджану та України. Зокрема, у січні 2011 року в Давосі Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко та його азербайджанський колега Натік Алієв підписали Угоду між урядами України та Азербайджану про заходи з розвитку співробітництва у сфері транспортування нафти територією України.

Крім того, як повідомляв УНН, кілька місяців тому Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки Октай Асадов під час зустрічі зі спікером українського парламенту Володимиром Литвином наголосив, що Україна стане стратегічним партнером Азербайджану.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram