Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 26 червня 2019 04:51
Новини: Політика
15495

Кабмін вдосконалить законодавство про фінансову підтримку інститутів громадянського суспільства

КИЇВ. 14 вересня. УНН. Кабмін вдосконалить законодавство про фінансову підтримку інститутів громадського суспільства. Для цього створено експерту групу до якої ввійдуть представники різних служб та відомств. Про це УНН повідомили в прес-службі КМУ. 

З метою підготовки пропозицій щодо шляхів удосконалення законодавства з питань фінансової підтримки інститутів громадянського суспільства розпочинає роботу експертна група, до складу якої відповідно до доручення Першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва увійдуть представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Міністерства соціальної політики, Державної податкової служби, Державної казначейської служби, Секретаріату Кабінету Міністрів, а також інститутів громадянського суспільства.

У своїй роботі експертна група буде враховувати результати дослідження існуючого досвіду та законодавства України у сфері фінансування інститутів громадянського суспільства органами державної влади, органами місцевого самоврядування та приватним сектором, проведеного у рамках реалізації проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні "Сприяння розробці інституційної бази фінансування громадянського суспільства в Україні".

Під час своєї роботи експертна група розглядатиме, зокрема, питання щодо уточнення переліку видів інститутів громадянського суспільства, що можуть отримувати пряме фінансування з державного бюджету, запровадження механізмів довгострокового фінансування інститутів, удосконалення умов для участі інститутів у наданні соціальних послуг, здійснення ними господарської діяльності, спрощення процедур відкриття казначейських рахунків інститутів, запровадження механізму "відсоткової філантропії" та інше.

Довідка УНН: Громадянське суспільство — система інститутів поза межами державних та комерційних, яка забезпечує самоорганізацію та розвиток населення; це сукупність громадянських і соціальних інституцій і організаційних заходів, які формують базис реально функціонуючого суспільства у противагу і доповнення виконавчих структур держави (незалежно від політичної системи).

Отже, громадянське суспільство — історичний тип у розвитку людського суспільства, його конкретна якісна характеристика; це сфера самовиявлення і реалізації потреб та інтересів вільних індивідів через систему відносин (економічних, соціальних, релігійних, національних, духовних, культурних). Структурними елементами цієї системи є організації (політичні партії, громадські об'єднання, асоціації) та різні об'єднання (професійні, творчі, спортивні, конфесійні тощо), що охоплюють всі сфери суспільного життя і є своєрідним регулятором свободи людини.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...