Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
21585

Мін'юст підготує нову редакцію закону про банкрутство

КИЇВ. 15 вересня. УНН. Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не відповідає ані міжнародним стандартам, ані вимогам сьогодення. На сьогодні Міністерством юстиції здійснюється робота з підготовки нової редакції законодавства у цій сфері. Про це повідомила директор Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції Катерина Чижмар у ході наради з начальниками головних управлінь юстиції в областях, повідомили УНН в прес-службі відомства.

У ході наради наголошувалося, що чинний закон "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на сьогодні є джерелом серйозних проблем у даній сфері. Наголошувалося на проблемі з підготовки та діяльності арбітражних керуючих.

Так, за словами К.Чижмар, більшість арбітражних керуючих в Україні на сьогодні не мають професійної підготовки. В Україні відсутня система по відбору та підвищенню кваліфікації арбітражних керуючих.

Директор департаменту Мін‘юсту наголосила, що позитивна статистика щодо результатів діяльності арбітражних керуючих з відновлення платоспроможності боржників, є мізерною.

У ході наради були обговорені першочергові кроки, які здійснюватиме Міністерство юстиції для реалізації покладеної на орган функції з питань банкрутства. Зокрема, обговорювалося питання щодо утворення при територіальних управліннях юстиції спеціальних підрозділів з питань банкрутства та оголошення конкурсів на заміщення вакантних посад у даних підрозділах.

Нагадаємо, повноваження з формування та забезпечення реалізації державної правової політики з питань банкрутства були покладені на Мін‘юст Указом Президента від 6 квітня 2011 року N 395/2011. Даним Указом Глава держави затвердив Положення про Міністерство юстиції України.

Нагадаємо, Закон "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" було прйинято 14 травня 1992 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram