Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 25 червня 2019 11:12
Новини: Політика
10350

Головування України в ОБСЄ потребує відповідної мужності – В.Литвин

КИЇВ. 15 вересня. УНН. "Головування України в ОБСЄ у 2013 році є не тільки почесним, а й надзвичайно відповідальним, і потребує навіть відповідної мужності", - сказав Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у четвер під час зустрічі з Генеральним секретарем ОБСЄ Ламберто Дзанньєром, повідомили УНН в прес-службі ВР.

В.Литвин заявив, що під час свого головування Україна займатиме нейтральну і збалансовану позицію при розгляді найбільш гострих питань порядку денного і готова використати наявний досвід, потенціал та знання для зміцнення ефективності Організації в інтересах всіх її учасників. На переконання керівника парламенту, у роботі ОБСЄ "мають бути задіяні всі складові роботи" Організації. У цьому контексті він наголосив на важливості використання переконливих аргументів, досягнення консенсусу і усвідомлення спільної відповідальності, зокрема, у сфері попередження і врегулювання конфліктів у регіоні відповідальності ОБСЄ.

Голова Верховної Ради також висловив сподівання на активізацію парламентського виміру ОБСЄ, зазначивши, що Верховна Рада налаштована на тісну співпрацю з Організацією. При цьому він відзначив активну участь Парламентської делегації України у роботі ПА ОБСЄ. "Верховна Рада відкрита до діалогу з європейськими структурами на всіх рівнях", - підкреслив В.Литвин.

Говорячи про внутрішньополітичні процеси, В.Литвин зазначив, що Україна "перебуває у транзитному стані", і тому в організації життя країни є певні недоліки. Разом з тим, підкреслив він, Україна послідовно здійснює демократичні реформи, і критичні оцінки на її адресу, на жаль, не завжди є об´єктивними.

На початку зустрічі В.Литвин привітав Л.Дзанньєра з обранням на посаду Генерального секретаря ОБСЄ, висловивши впевненість, що його досвід роботи в міжнародних організаціях сприятиме зміцненню ефективності Організації.
Своєю чергою, Л.Дзанньєр наголосив, що метою його нинішнього візиту в Україну є "закладання основ тісного співробітництва на багато років". На його думку, Україна під час головування в ОБСЄ "може забезпечити необхідне лідерство і визначити напрямки продуктивної роботи", відігравати провідну роль у розв´язанні конфліктів, зокрема, на пострадянському просторі. На переконання Генерального секретаря ОБСЄ, вдале головування сприятиме посиленню авторитету України на міжнародній арені.

Нагадаємо,  Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ Петросом Ефтіміусом зазначив, що Україна готується до того, щоб ініціативно працювати в ОБСЄ під час свого головування в організації у 2013 році. 

"Безумовно, ми готуємося до того, щоб, головуючи в ОБСЄ, працювати ініціативно", - наголосив М.Азаров.
Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ висловив сподівання на те, що головування України в організації буде успішним. "Ми вважаємо, що головування України в ОБСЄ надзвичайно важливе, тому що Україна зможе продемонструвати, як країна на схід від Відня може стати локомотивом успішної роботи нашої організації", - сказав П.Ефтіміус.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...