Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
16950

НБУ створив санаційний банк на базі ПАТ "Родовід Банк"

КИЇВ. 16 вересня. УНН. З метою захисту інтересів кредиторів банку Національний банк України звернувся до Кабінету Міністрів України з поданням щодо створення на базі ПАТ "Родовід Банк" санаційного банку, про це УНН повідомили у прес-службі НБУ.
 

Це подання було узгоджено з Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.

14 вересня 2011 року на підставі подання Національного банку Кабінетом Міністрів України видано розпорядження "Про утворення санаційного банку".

Головними завданнями "Родовід Банку" як санаційного банку стануть: продовження роботи щодо повернення власних активів; робота з проблемними активами державних банків і банків, капіталізованих за участю держави.

Згідно з повідомленням НБУ, основна мета роботи даного банку полягатиме в отриманні коштів за вказаними активами для подальшого задоволення вимог кредиторів.

Правлінням Національного банку України 15 вересня 2011 року прийнято постанову щодо припинення тимчасової адміністрації в "Родовід Банку" та організації роботи для забезпечення виконання ним функцій санаційного банку.

Нагадаємо, доля "Родовід банку" мала визначитись до 15 вересня.

"Нацбанк та держава виконали всі зобов’язання перед вкладниками "Родовід банку", - зазначив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов.

"Всі вклади фізичних осіб переведені до Ощадбанку. Близько 3 млрд 300 млн грн вже виплачені. Решта розміщені як вклади Ощадбанку, тому заборгованості перед вкладниками "Родовіду" немає", - сказав Ю.Колобов.

За його словами, подальша доля "Родовід банка" має вирішитись до 15 вересня поточного року.

"Попередньо існує домовленість з МВФ та Світовим банком, що це буде банк поганих активів для державних банків", – сказав чиновник Нацбанку.

Як повідомляв УНН, 31 березня поточного року уряд видав постанову про взаємодію Кабінету Міністрів України і Національного банку України щодо відчуження публічним акціонерним товариством “Родовід Банк” зобов’язань перед фізичними особами за вкладами та активів відкритому акціонерному товариству “Державний ощадний банк України”.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram