Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
24165

Комісар ЄС з питань розширення європейської політики подякував В.Януковичу за форум

КИЇВ. 16 вересня. УНН. Відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича з Комісаром Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле. Про це УНН повідомили у прес-службі Глави держави.

Вітаючи гостей на VIII Ялтинській щорічній зустрічі, Президент України відзначив широкі можливості цього заходу для конструктивного обміну думками з різних актуальних питань. "Це чудовий майданчик, щоб зустрітися та обмінятися думками", – зауважив Віктор Янукович.

"Я хотів би, щоб ми обговорили питання порядку денного України та Європейського Союзу, майбутньої конференції "Східне партнерство" і визначилися, що ми на цьому шляху спільно можемо зробити", – сказав Глава держави.

У свою чергу Комісар ЄС з питань розширення та політики добросусідства Штефан Фюле високо оцінив можливості, які надає для спілкування Ялтинська щорічна зустріч. На його думку, це "дуже корисний та унікальний захід". "Ми всі вдячні за цю можливість, тому що це дійсно щось унікальне", – сказав Ш.Фюле.

Член Європейської комісії відзначив, що цього року на Ялтинську зустріч зібралися представники різних організацій Євросоюзу. "Позитивним є те, що під час дискусії ми можемо зробити акценти на певні моменти, дуже важливі для відносин України та Євросоюзу", – сказав він.

Говорячи про відносини України та Європейського союзу, Штефан Фюле зазначив: "Я думаю, найважливіше те, що якість відносин між Україною та ЄС залежить не тільки від прогресу, якого ми досягаємо за столом переговорів щодо Угоди про асоціацію. Хоча тут ми вже досягли багато чого".

Нагадаємо, сьогодні у Криму розпочала свою роботу VIII Ялтинська щорічна зустріч. Цьогоріч форум проходить з 15 по 18 вересня у Лівадійському палаці Ялти. Його організаторами виступають "Ялтинська європейська стратегія" (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука.

Довідка УНН. Ялтинська щорічна зустріч є найбільшою та найвпливовішою неурядовою платформою для обговорення та пошуку потенційних рішень з найбільш актуальних політичних і економічних питань для України, Європи та світу, а також для проведення відвертого та професійного діалогу з проблем політики, права, енергетики та інвестицій. Минулого року VII Ялтинську щорічну зустріч відкрили Президент України Віктор Янукович і Президент Польщі Броніслав Коморовський. З 2004 року в роботі форуму YES взяли участь Карл Більдт, Тоні Блер, Александр Квасьневський, Білл Клінтон, Йошка Фішер, Штефан Фюле, Леонід Кучма, Олексій Кудрін, Шимон Перес, Герхард Шрьодер, Хав’єр Солана, Джеймс Вульфенсон та інші.

Як повідомляв УНН, Президент у своєму виступі на форумі поінформував, що Україна виступає за зміцнення впливу міжнародних безпекових інституцій, насамперед ООН та ОБСЄ. Крім того, він висловив думку, що наша країна має всі умови, щоб стати регіональним лідером Східної Європи, і запропонував прокласти "Південний потік" по території півдня України.

Сьогодні відбулася також двостороння зустріч президентів України та Ізраїлю Віктора Януковича та Шимона Переса.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram