Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
25575

Українці втрачають родючі ґрунти через аграрну необізнаність – еколог

КИЇВ. 16 вересня. УНН. Україна втрачає свої родючі ґрунти. Серед причин, які до цього призводять, деякі пов’язані, у першу чергу, з незнанням аграрної науки. Про це під час прес-конференції в медіа-холі УНН заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

"Є серйозна загроза для існування українських ґрунтів. Те, чим ми пишаємось, те, що ми називаємо національним багатством, може бути втрачено", - наголосила еколог.

Серед причин знищення ґрунтів, які пов’язанні з незнанням наукових основ ведення сільського господарства, Т.Тимочко назвала, перш за все, забруднення від несанкціонованого та неконтрольованого, ненаукового використання засобів захисту рослин.

"При всій повазі до мешканців села, але більшість із них не мають спеціальної аграрної освіти. Тому більшість отруйних речовин, якими є засоби захисту, використовують наразі просто навмання", - підкреслила Т.Тимочко.

Крім того, спеціаліст наголосила, що необізнаність також призводить до виснаження земель, адже на одних і тих самих територіях роками висаджують одні й ті ж культури, деякі з них повністю виснажують ґрунт, як соняшник, наприклад. "Коли я чую про те, що ми другі у світі за виробництвом соняшникової олії, то я хочу запитати того чиновника, який цим пишається, чи він взагалі щось знає про аграрну науку, про те, як соняшник впливає на ґрунт?", - зазначила Т.Тимочко.

Серед інших проблем еколог назвала забруднення солями важких металів від викидів в атмосферне повітря промислових підприємств та несанкціоноване вирощування на величезних площах українських земель генномодифікованих рослин. Це, за словами Т.Тимочко, відбувається, попри законодавчу заборону вирощення таких рослин.

Як повідомляв УНН, під час прес-конференції голова Всеукраїнської екологічної ліги говорила також про те, що екологічні організації виступають проти використання Чорнобильської зони відчуження як території для проведення екскурсій. Крім того, вона зазначила, що український бізнес має "озеленитися".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram