Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 19 червня 2019 11:51
Новини: Здоров'я
12285

О.Аніщенко: головне завдання МОЗ - забезпечити ліками хворих на цукровий діабет

КИЇВ. 16 вересня. УНН. "Для нас головне - щоб хворі на цукровий діабет, у тому числі й ті, які отримують інсуліни вітчизняного виробництва, були забезпечені ліками", - на цьому наголосив міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко після обговорення на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я питання стосовно забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та ситуації, що склалася навколо фармацевтичного заводу "Індар", повідомили УНН у прес-службі МОЗ.

Міністр поінформував, що на сьогодні препарати для хворих на цукровий діабет закуповуються за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевими органами влади. Це дає можливість проводити закупівлі більш оперативно та індивідуально підходити до призначення лікування хворим.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва у вступному слові, зокрема, зазначила, що останнім часом у 1,5 рази скоротились звернення хворих на цукровий діабет зі скаргами з приводу непереносимості препаратів, в 1,5 рази зменшилась кількість звернень до стаціонарів, що свідчить про відповідальне та своєчасне забезпечення хворих інсулінами. В той же час, Т.Бахтеєва виказала занепокоєння забезпеченням хворих на цукровий діабет ліками вітчизняного виробництва.

"Беручи до уваги зростання кількості інсулінозалежних хворих, досить високу вартість імпортних препаратів інсуліну та обмежені можливості державного фінансування, ми повинні чітко ставити питання щодо подальшого розвитку вітчизняного виробництва інсулінів та підвищення їх якості. Хоча з недавнього всі зусилля уряду та нашого комітету, спрямовані на організацію належного забезпечення хворих на цукровий діабет якісними та доступними препаратами опинились під загрозою. Це пов'язано з тривожними та незрозумілими подіями, які протягом вже 4 років пов'язують з провідним виробником вітчизняних інсулінів - заводом "Індар", - зазначила Т.Бахтеєва.

Перший заступник міністра охорони здоров'я України Раїса Моісеєнко повідомила, що міністерство, щойно у пресі з'явились занепокоєні повідомлення, пов'язані з ситуацією на заводі "Індар", розпочало роботу з регіонами щодо стану забезпеченості хворих на цукровий діабет інсулінами, зокрема, вітчизняного виробництва. За даними регіонів, до кінця року хворі на цукровий діабет в цілому забезпечені усіма видами препаратів інсуліну, в тому числі і вітчизняного виробництва. Окрім того, за даними областей та як повідомляє керівництво заводу "Індар", поставки вітчизняних інсулінів виробництва заводу "Індар" в регіони відбуваються відповідно до запитів. Раїса Моісеєнко також повідомила, що у 2011 році міністерство закуповує також тест-системи для контролю стану хворих, що є дуже важливим для моніторингу їх стану.

Що стосується якості інсулінів, які виробляються на заводі "Індар", голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов повідомив, що планові перевірки заводу "Індар" Державною службою України з лікарських засобів проводяться регулярно раз на рік. Так планова перевірка проводилась з 6 по 7 травня 2010 року, і за її результатами система забезпечення якості та технічний стан виробництва фармацевтичного заводу "Індар" визнано такими, що відповідають вимогам належної виробничої практики.

На вимогу фармацевтичного заводу "Індар" Державною службою України з лікарських засобів була проведена позапланова перевірка під час перевірки виявлені окремі порушення Ліцензійних умов, які не впливають на технологічний процес та якість препаратів, виробництво яких відбувається в цей час на фармацевтичному заводі "Індар". Державна служба лікарських засобів зобов'язала фармацевтичний завод "Індар" усунути данні порушення у найкоротший термін та буде контролювати ці питання в подальшому.

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я також піднімалось питання щодо повернення заводу "Індар" до державної власності. Було прийняте рішення щодо створення Тимчасової слідчої комісії ВРУ для вивчення ситуації, що склалась на заводі "Індар". Дане питання буде розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України.

Як повідомляв УНН, Р.Моісеєнко запевнила, що ПрАТ "Індар" виконало всі заявки на поставки інсуліну в регіони у повному обсязі.

Крім того, заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов розповів, що на сьогодні в Україні дефіциту інсуліну не існує. За його словами, зміна керівництва заводу "Індар" не вплине на ситуацію із забезпеченням інсулінами.

Нагадаємо, на заводі "Індар" змінили керівництво. Нині підприємством керує Євген Кононенко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...