Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
23010

Польща сподівається, що Угоду про асоціацію з ЄС Украна підпише уже у вересні

КИЇВ. 17 вересня. УНН. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорські висловив сподівання на те, що ЄС підпише Угоди про асоціацію та про зону вільної торгівлі з Україною вже у вересні на саміті зі Східного партнерства в Польщі, яка в липні-грудні 2011р. головує в Євросоюзі. Про це він сказав в ході дискусії на 8-й Ялтинській щорічній зустрічі "Східна Європа та роль України", повідомили УНН в прес-службі організаторів.

При цьому Р.Сікорські підкреслив необхідність узгодження ряду політичних моментів, до яких "особливо чутливі члени ЄС".

Польський міністр застеріг Україну від двох помилок на шляху до європейської інтеграції. "Не треба думати, що ваше географічне положення безсумнівно важливе для Європи, дає вам право не звертати уваги на базові європейські принципи, яких ви повинні дотримуватися, якщо хочете увійти в європейське співтовариство. І друга помилка – не треба думати, що інтеграція в Європу означає розрив з Росією, що вам потрібно вибирати між ЄС і Росією", – сказав Р.Сікорські, навівши приклад Польщі, яка під час вступу до ЄС і НАТО активно працювала над покращенням відносин з Росією.

Однак, головне для України, на думку глави МЗС Польщі, – зберігати та поглиблювати демократію. "Сприйняття України як вільної та демократичної країни – це ваше стратегічне надбання, ваш стратегічний актив. Якщо ви асоціюєте себе з Європою, ми не будемо вас стримувати і сприймати як країну, що схожа на Білорусь, ми будемо сприймати вас як демократичну країну", - додав міністр.

Р.Сікорські також висловив надію на те, що на саміті стане можливим "чітко і потужно" заявити про питання, котрі визначають розвиток стосунків ЄС та України на найближчий час. "Польща в перших рядах борців за те, аби Україна отримала безвізовий режим", - підкреслив глава МЗС Польщі.

Нагадаємо, сьогодні учасники форуму обговорюють процеси у Східній Європі та роль України в них, питання стосовно прав людини та демократії у "Великій Європі", ключові тренди в духовній, економічній та інформаційній сферах, майбутнє підписання договору про асоціацію між Україною та ЄС, а також перспективи економічного розвитку України та Туреччини.

8-а Ялтинська щорічна зустріч "Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє" проходитиме з 15 по 18 вересня 2011 р. у Лівадійському палаці Ялти.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram