Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
37395

Експерт: ведення продажу валюти за паспортом – збір досьє на українців

КИЇВ. 19 вересня. УНН. Постанова Національного банку про те, що з 23 вересня обмін валюти здійснюється тільки за пред’явленням паспорту, є антиконституційною та свідчить про те, що здійснюється збір інформації про українців та формування досьє на них. Таку думку під час прес-конференції в медіа-холі УНН висловив Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, кандидат економічних наук.

"Це збір досьє на будь-яку особу. Крім того, це удар про пересічним громадянам", - зазначив експерт. Адже, за його словами,  дотримання складної процедури фіксації особи, яка має здійснюватися при обміні валюти, призведе до зростання черг до обмінних пунктів. У маленьких містечках, де мало обмінників, може виникнути колапс.

О.Соскін вважає, що введення таких правил – порушення права приватної власності, а також удар по малим і середнім підприємцям.

"Усі ми розуміємо, що приватним підприємцям, які торгують на ринках, надають якісь послуги… найчастіше потрібні обігові кошти у вільноконвертованій валюті для купівлі товару. Ми всі розуміємо, що все це відбувається у готівковій формі", - зазначив експерт.

Крім того, як вважає О.Соскін, такій крок стане ударом по опозиції під час проведення виборчої компанії. Адже відрізана від офіційних джерел фінансування та посад опозиція, зіткнеться з проблемами розрахунку при веденні виборчої агітації.

Експерт наполягає, що процедуру продажу валюти слід лібералізувати.

Як повідомляв УНН, раніше Олег Соскін уже коментував ідею запровадження процедури продажу валюти за паспортом. Тоді він висловив думку, що ця практика може наблизити економічний крах України та є першим кроком до диктатури.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram