Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
23640

Цього року Україна експортує понад 10 млн тонн кукурудзи

КИЇВ. 20 вересня. УНН. Міністерство аграрної політики та продовольства України планує експортувати понад 20 млн тонн зернових, серед яких більше 10 млн тонн складає кукурудза. Врожай цієї культури цього року став рекордним для України. Про це під час прес-конференції в медіа-холі УНН заявив Олександр Демидов, директор Департаменту землеробства Мінагропроду.

За його словами, цього року аграрії планують зібрати понад 18 млн тонн кукурудзи. Для порівняння, минулого року врожай кукурудзи в Україні становив близько 12 млн тонн.

Як зазначив О.Демидов, у 2011 році в країні не лише було збільшено посівні площі під цю культуру, але й зросла її врожайність.

"Цього року посівні площі під кукурудзу збільшені на 800 тисяч гектарів і становлять 3,6 млн гектарів. Середня врожайність 50,3 центнерів з гектара", - наголосив він.

О.Демидов додав, що минулорічна врожайність становила 45 ц/га.

"Ті регіони, де площі посівів перевищують 150 тисяч гектарів, мають значно більшу врожайність культури", - зазначив директор Департаменту землеробства.

Як приклад він навів такі дані: у Полтавській області 440 тис. га зайняті під кукурудзу, а врожайність становить 64 ц/га, в Сумській області площа посівів культури становить 230 тис. га, врожайність – 74 ц/га, у Черкаській області посіви кукурудзи становлять 260 тис. га, врожайність – 73 ц/га.

Як повідомляв УНН, О.Демидов на прес-конференції повідомив також, що цьогорічний врожай пшениці в Україні збільшився порівняно з минулим роком на 5,5 млн тонн. Крім того, він поінформував, що у 2011 році українські аграрії очікують зібрати рекордний урожай сої - понад 2 млн тонн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram