Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Пʼятниця, 15 січня 2021 16:58
Новини: Київ
17100

Суд заборонив проведення масових заходів у центрі Києва

КИЇВ. 22 вересня. УНН. Окружний адміністративний суд міста Києва заборонив проведення масових заходів у центральній частині міста 22-23 вересня. Про це УНН повідомили у прес-службі столичної міліції.

З урахуванням того, що проведення масових заходів передбачається за участю значної кількості (відповідно до повідомлень про проведення мирних зібрань, заявлена кількість учасників перевищує 50 тис. осіб) представників громадських організацій та політичних партій різних громадських та політичних поглядів у центральній частині міста та на невеликій відстані один від одного (заявників) протягом одного часу, а в окремих випадках в одному місці різними громадськими об’єднаннями, суд вважає доведеною позивачем реальність виникнення протистояння та конфліктних ситуацій між учасниками масових заходів, а також конфліктів із нарядами міліції, які можуть призвести до різкого загострення ситуації та порушення громадського порядку. Крім того, беручи до уваги, що 22-23.09.2011 відбуватиметься низка заходів за участю посадових осіб держави, здійснення таких заходів у центральній частині міста Києва, за висновком суду, може призвести до створення перешкод функціонуванню інститутів влади.

При цьому проведення заявниками мітингів, зборів та встановлення звукопідсилювального обладнання створюватиме перешкоди у забезпеченні громадського порядку, може перешкодити нормальній життєдіяльності міста та громадян. Одночасно з цим, слід зазначити, що суд не в праві визначити пріоритетне право будь – якої політичної партії чи громадської організації провести масові заходи, оскільки об’єднання громадян користується рівним правом на проведення таких заходів (зборів, мітингів, демонстрацій тощо) відповідно до ст.20 Закону України "Про об’єднання громадян".

Враховуючи наведене в сукупності, суд дійшов висновку, що з метою забезпечення правопорядку, запобігання скоєнню злочинів, правопорушень, для охорони здоров’я населення, захисту прав і свобод мешканців міста Києва та гостям міста, забезпечення нормального функціонування підприємств та установ, інститутів влади в центральній частині міста Києва слід обмежити реалізацію права на мирні зібрання 22.09.2011 та 23. 09.2011 в центральній частині міста Києва.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, 22-23 вересня у Києві проходить форум міністрів освіти європейських країн "Школа ХХІ століття: київські ініціативи".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram