Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
15795

Роль МАГАТЕ у сфері реагування на ядерні аварії треба посилити - Президент

НЬЮ-ЙОРК-КИЇВ. 22 вересня. УНН. Президент України Віктор Янукович виступає за посилення ролі МАГАТЕ у сфері реагування на наслідки аварій і надзвичайних ситуацій на ядерних та радіаційно-небезпечних об’єктах. Про це він заявив під час виступу на Пленарному засіданні високого рівня з питань ядерної безпеки, передає кореспондент УНН.

"Прямим уроком подій на Фукусімі є необхідність удосконалення механізму реагування на наслідки аварій і надзвичайних ситуацій на ядерних та радіаційно-небезпечних об’єктах. Вважаємо, що слід переглянути і посилити координуючу роль МАГАТЕ у цій сфері", - сказав В.Янукович.

За словами глави держави, наразі потребують суттєвого вдосконалення Механізми оперативного обміну інформацією, як через Агентство, так і безпосередньо між країнами.

"Стандарти Агентства у сфері ядерної безпеки повинні набути всеохоплюючого характеру, особливо для країн, що реалізують ядерні енергетичні програми. Діяльність Агентства має бути суттєво посилена в питаннях оцінки та аналізу ядерних та радіаційних аварій і інцидентів, а також їх наслідків", - додав Глава держави.

За словами В.Януковича, нагальним завданням також є додаткова оцінка безпеки діючих АЕС при екстремальних впливах.

"Україна долучилася до ініціативи ЄС щодо проведення "стрес-тестів" і вважаємо, що реалізація цієї програми надасть змогу більш оперативно і злагоджено реагувати на можливі небезпечні інциденти", - додав він.

Нагадаємо, сьогодні також заплановано зустріч Президента України з Генеральним секретарем ООН Пан Гі-Муном. Також відбудуться інші двосторонні зустрічі. Також Віктор Янукович поспілкується також із журналістами.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram