Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
33705

Інформацію про громадян, які обмінюють валюту, можуть використати задля політичних репресій - С.Терьохін

КИЇВ. 23 вересня. УНН. Система накопичення даних про громадян, які здійснюють операції з купівлі-продажу валюти з пред’явленням паспорта громадянина України, може призвести до використання особистих даних людей для скоєння кримінальних діянь і політичних репресій. Про це під час брифінгу сказав народний депутат від "БЮТ-"Батьківщина" Сергій Терьохін, передає кореспондент УНН.

"У світі система накопичення та передавання даних є державною, вона закрита та автономно працює, навіть від банків. На жаль, у нас такої системи немає, немає прямого зв’язку як з Національним банком, так і з комерційними банками. Тому доводиться накопичувати такі дані на ксерокопіях. Це призведе до двох негативних наслідків. По-перше, такі дані можуть бути використані у кримінальних цілях, оскільки інформація не є захищеною. По-друге, це може бути використано для вчинення політичних репресій, оскільки незрозуміло кому буде належати весь масив даних про громадян", - зазначив С.Терьохін.

Він додав, що фракція "БЮТ-"Батьківщина" заперечує проти такого механізму збирання інформації про громадян і вимагатиме від Національного банку скасування даної постанови.

Нагадаємо, згідно з нової постановою №278 Національного банку України, з 23 вересня обмін валют у будь-якій кількості здійснюватиметься лише за пред'явлення паспорту або іншого документу, який вказує на місце проживання людини.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram