Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
28425

Асоціація з ЄС не подарунок Україні, а потреба Європи – МЗС (доповнено)

КИЇВ. 24 вересня. УНН. Асоційоване членство України в Європейському союзі не є подарунком для нашої країни, а цілком реальною зацікавленістю Європи у наших ринках. Про це в прямому ефірі одного з українських телеканалів заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, передає УНН

"Наш шлях в цьому напрямку не є подарунком для України як такої. Це в інтересах і Європейського Союзу. Те, що Україна є потенційним ,і зараз вже достатньо важливим, ринком для Європи - це розуміють наші партнери. Без розширення цього ринку в нинішніх дуже складних умовах в самому Європейському Союзі дуже важко буде виходити з кризи", - зазначив К.Грищенко.

Також він наголосив, що "сьогодні ми завершуємо переговори щодо укладення угоди про асоціацію включно з всеосяжною зоною вільної торгівлі. Ця угода потрібна не тільки Україні. Оскільки ми будемо отримувати вигоду від цього через певний час. А для Європи це закріплення своїх позицій на нашому ринку вже після того як ця угода набере чинності. Тому є реальний інтерес".

Міністр зазначив, що стосовно процесу над Ю.Тимошенко, українська сторона слухає європейських партнерів, веде з ними діалог та пояснює ситуацію в країні в контексті її європейських прагнень.

"Це не просте завдання, але ми розуміємо, що головне в цій ситуації зберегти європейську перспективу, знайти той баланс інтересів в переговорах щодо угоди про асоціацію, який відповідав би довгостроковим інтересам України та Європи", - додав він.
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram