Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 26 травня 2019 22:47
Новини: Політика
16380

СУД НАД Ю.ЛУЦЕНКОМ. РОЗБІЖНОСТІ У ПОКАЗАХ СВІДКА НА СУДІ ТА У ПРОТОКОЛАХ СЛІДСТВА

КИЇВ. 29 вересня. УНН. Сьогодні Печерський районний суд м. Києва у складі трьох суддів продовжив розгляд кримінальної справи, порушеної стосовно екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Засідання розпочалося з допуту чергового свідка, заступника начальника управління МВС Валерія Марецького, який зазначив психологічно було важко у ГПУ давати пояснення, тому у показаннях могли бути неточності. Крім того, під час допиту В.Морецького було з’ясовано, що деякі його свідчення, які були записані під час досудового слідства, відрізняються від тих, які він надавав сьогодні. Зокрема, це стосуються безпосередньо вказівок свідку. Як виявилось підсудний не наказував тоді підлеглому В.Морецькому прийняти Л.Приступлюка на роботу в МВС та надати спеціальне звання капітана міліції. Після цього Ю.Луценко звернув увагу суду на те, що це вже четвертий факт про фальсифікацію допитів свідків. Потім свідок однозначно заявив, що прокурор тиснув на нього.продовжив розгляд кримінальної справи, порушеної стосовно екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, якого, зокрема, звинувачують у незаконному оформленні на роботу в міністерство свого колишнього водія та в порушеннях, пов’язаних з наданням квартири й нарахуванням йому пенсії. Суд продовжився допитом свідків у справі. На сьогоднішній день було допитано лише чотирьох свідків.

Нагадаємо, що загальна кількість свідків у справі - 148 осіб.

Печерський районний суд м.Києва розпочав засідання допитом заступника начальника управління МВС Валерія Марецького - чергового свідка у справі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. У 2005 році В.Марецький обіймав посаду старшого оперуповноваженого з особливих доручень Департаменту Розвідувально-пошукової діяльності МВС.

Свідок під час допиту зазначив, що психологічно було важко у ГПУ давати пояснення. В.Марецький розповів під час допиту у суді, що йому особисто дав вказівку колишній заступник начальника управління кадрового забезпечення Департаменту по роботі з персоналом МВС Микола Сорока на підготовку подання і проекту наказу про прийом на службу Леоніда Приступлюка, а також надати йому спеціальне звання капітана міліції. Свідок також зазначив, що також була вказівка швидко підготувати подання і проект наказу.

Він додав, що вказані документи, як досвідчений працівник, підготував швидко, а підписаний наказ побачив наступного дня. В.Марецький запевнив, що після підписання наказу про прийняття Л.Приступлюка в МВС, дізнався, що той буде водієм Ю.Луценка.

Прокурор запитав у свідка, за чиєю вказівкою Л.Приступлюку нараховувалася відсоткова надбавка до зарплати. Свідок розповів, що на той час для усіх працівників нараховувалася максимальна надбавка 50%.

Прокурор запитав В.Марецького, чи чинився на нього під час досудового слідства на допиті у прокуратурі фізичний чи моральний тиск, свідок відповів: "Фізичний тиск не чинився, а психологічно було важно давати пояснення на допиті 4-5 годин по деяких питаннях, на яких наполягала прокуратура". Він також не виключив, що при допиті могли бути неточності.

Після допиту свідка прокурорів, захисник Ю.Луценка Олексій Баганець запитав у В.Марецького, чи було порушено законодавство при прийому на роботу Л.Приступлюка.

"У законодавчому полі не було порушень. Усе було в межах закону, однозначно", - запевнив В.Марецький.

Під час допиту свідка В.Марецького було з’ясовано, що деякі його свідчення, які були записані під час досудового слідства, відрізняються від тих, які він надавав сьогодні. Зокрема, захисник О.Баганець запитав у нього, чи давав Ю.Луценко вказівку на прийняття Л.Приступлюка на роботу в МВС, як написано у протоколі допиту.

"Те, що це вказівка Ю.Луценка, я не говорив, а говорив, що це вказівка безпосереднього керівництва. А хто її дав йому, я не знаю", - сказав він.

Захисник поставив друге запитання свідку - чи проводилися чистки з приходом Ю.Луценка в МВС, на що В.Марецький відповів: "У жодному разі".

При цьому Ю.Луценко звернув увагу суду на те, що це вже четвертий факт про фальсифікацію допитів свідків.

Під час ознайомлення свідка з протоколом попереднього допиту також було з’ясовано, що у протоколі не збігається час допиту. Про це суду сказав свідок В.Марецький. На це екс-міністр сказав, що слідчий "записав брехливі фрази про чистки та сфальсифікував час проведення допиту".

"Я просив би не мордувати людину (свідка В.Марецького – Ред.). Ми що, не розуміємо, що його завтра знімуть з МВС через цих підлих людей, які сфальсифікували його протокол? А тепер ще й хочуть зробити його крайнім", - обурився Ю.Луценко.

Водночас С.Вовк попросив, щоб Ю.Луценко діяв відповідно до судової процедури розгляду справи, на що Ю.Луценко сказав: "Тоді, будь ласка, давайте починати процедуру із заяви про скоєний Зінченком злочин, з фальсифікації протоколу допиту свідка, який щойно про це чітко заявив. Приймайте від мене заяву про скоєний злочин і поїхали. Тоді Зінченка сюди (у клітку – Ред.), а я - на волю".

Потім свідок В.Морецький однозначно заявив, що прокурор тиснув на нього. Зокрема, він розповів: "Я сидів, а Войченко на мене кричав: ти розумієш, що ти мусиш (надавати свідчення - Ред.)".

В кінці-кінців В.Морецькому стало погано, і головуючий суддя Сергій Вовк оголосив перерву у судовому засіданні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...