Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
18075

Нацрада перевірить на "моральність" програми на двох загальнонаціональних каналах

КИЇВ. 29 вересня. УНН. На засіданні Національна рада призначила низку позапланових перевірок, серед них і таким загальнонаціональним українським каналам, як "Студія 1+1", "ICTV". Про це УНН повідомили у прес-служби Нацради.

Стосовно компанії "Студія 1+1" до Національної ради звернулася Генеральна прокуратура України. Передача "Діти напрокат", що транслюється в ефірі цього каналу, викликала сумніви щодо її відповідності вимогам законодавства, оскільки в ній беруть участь малолітні діти віком від 8 місяців.

Щодо телеканалу ICTV, то у вересні ц.р. до регуляторного органу звернулася Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі з проханням перевірити відповідність нормам українського законодавства передачі "Джентльмени на дачі".

Крім того, буде перевірено діяльність донецької телерадіокомпанії "Клас" у зв’язку із заявою від керівника іншого місцевого каналу "Донбас". У заяві йдеться про ретрансляцію ТРК "Клас" програм іншого мовника, зокрема футбольних матчів, що суперечить діючій ліцензії телерадіокомпанії.

Через виявлені під час моніторингу ознаки порушень умов ліцензій і чинного законодавства Національна рада так само призначила позапланові перевірки ТОВ "Кабельна телерадіокомпанія "Девком", м. Сімферополь, ПП "Телерадіокомпанія Liss TV", м. Євпаторія, ПП "Астерс груп", м. Чоп Закарпатської області, АТ ТВК "Право А/ТВК", м. Харків, ТРК "ТВ-ком", м. Глухів Сумської області.

Довідка. Національна рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень, передбачених цими законами. 21 грудня 1993 року набрав чинності Закон України "Про телебачення і радіомовлення", який вперше задекларував створення в Україні державного регуляторного та контролюючого органу в системі електронних ЗМІ - Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram