Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
20880

Українського правозахисника не впустили в Білорусь

КИЇВ. 30 вересня. УНН. Сьогодні представникові Міжнародної спостережної місії Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини у Білорусі, українському громадському активісту, члену Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Фундація Регіональних Ініціатив" Володимиру Сенько було відмовлено у перетині кордону Республіки Білорусь. Про це УНН повідомили у Київському інформаційному центрі Комітету міжнародного контролю.

Він став уже 12-м представником комітету, якому заборонено в'їзд на територію Білорусі у зв'язку з його правозахисною діяльністю.

У повідомленні відзначається, що В.Сенько прямував до Білорусі потягом "Київ-Мінськ". Під час перевірки документів при проходженні прикордонного контролю виявилося, що його прізвище знаходиться у базі даних прикордонної служби з позначкою "в'їзд небажаний або заборонений". При цьому прикордонники не змогли назвати підстави для заборони в'їзду.

На даний момент правозахисник вже знаходиться на території Україні. За його словами, після того, як його висадили з потяга та доставили до відділення прикордонної застави, він очікував видворення протягом 3-х годин. "Весь цей час його документи знаходилися у прикордонників, а коли їх повернули, на останній сторінці свого паспорта громадянина України він виявив штамп про заборону на в'їзд, на якому не вказано ані дати заборони, ні країни, в яку заборонений в'їзд. Активіст був змушений придбати зворотній квиток до Чернігова на електропоїзд за власний рахунок", - йдеться у повідомленні.

Довідка. Міжнародна спостережна місія створена Комітетом міжнародного контролю за ситуацією з правами людини у Білорусі. Вона об'єднує представників правозахисних організацій країн простору ОБСЄ та міжнародних цивільних мереж і організацій для здійснення моніторингу загальної ситуації з дотриманням фундаментальних прав людини в Республіці Білорусь.
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram