Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 20:25
Новини: Політика
11295

Кількість українців, які позитивно ставляться до ЗНО, збільшилася - опитування

КИЇВ. 7 жовтня. УНН. Позитивне ставлення українців до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) зростає. Такі результати загальнонаціонального опитування "Вступ до вищих навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання в оцінках громадської думки" оприлюднила під час прес-конференції директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, передає кореспондент УНН.

"Позитив від запровадження зовнішнього незалежного оцінювання у населення зростає", - сказала вона.

За словами І.Бекешкіної, це пов’язано не лише зі зменшенням проявів корупції під час вступу до ВНЗ. "Люди згодні з тим, що зовнішнє оцінювання ставить всіх у рівні умови. Це дуже важливо для того, щоб вважати, що суспільство справедливе. Це має прямий стосунок не лише до навчання, але й і до демократії", - відзначила експерт.

Вона також наголосила, що згідно з результатами опитування, українці вважають, що ЗНО дало змогу обдарованим дітям вступити до будь-якого вищого навчального закладу, навіть найпрестижнішого.

"Це виявилося у тому, що в столичних вузах відразу з’явилися проблеми з гуртожитками. Це означає, що стало набагато більше дітей, які приїхали з інших міст, а то й сіл, і які не мають коштів винаймати собі житло. Вони бідні, тому їх потрібно десь селити", - зауважила І.Бекешкіна.

Крім того, директор фонду додала, що опитані визнали, що ЗНО стимулює учнів не сподіватися на чиюсь допомогу, а вчитися.

Загальнонаціональне опитування було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва на замовлення Альянсу USETI. Усього за загальнонаціональною квотною вибіркою з 18 по 27 вересня 2011 р. було опитано 2010 респондентів у всіх територіально-адміністративних одиницях України: 24 областях, АР Крим, м. Києві та м. Севастополі. Вибірка – квотна, репрезентативна за статтю, віком (18-29, 30-54, 55 років і старші), освітою (нижче середньої, середня, вища), типом поселення (столиця, обласні центри, інші міста, села) та областями України. Похибка вибірки не перевищує 2.2 %.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...