Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 21 липня 2019 22:22
8505

253 кримінальні справи порушила прокуратура у банківській сфері

КИЇВ. 14 жовтня. УНН. Протягом 9 місяців 2011 року за фактами порушень у банківській системі прокурорами стосовно банкірів порушено 253 кримінальні справи, внесено 164 приписи і подання за якими 72 банківських працівника притягнуто до дисциплінарної відповідальності, відшкодовано понад 30 млн гривень. Про це УНН повідомили у прес-службі ГПУ.

Зокрема мали місце чисельні факти привласнення коштів службовцями банків. Так, вироком Дарницького районного суду м. Києва від 05.09.2011 одного з керівників відділення АБ "Київська Русь" засуджено до 5 років позбавлення волі. Судом встановлено, що він перебуваючи на посаді заступника, маючи копії паспортів та ідентифікаційних кодів фізичних осіб, без укладання кредитних договорів з ними, незаконно отримав із каси відділення понад 5 млн грн, які привласнив.

Аналогічні за змістом кримінальні справи порушено прокурорами Миколаївської, Сумської та Івано-Франківської областей.

Викрито злочини, пов'язані з привласненням бюджетних коштів. Прокуратурою Заводського району м. Миколаєва 14.06.2011 року порушено кримінальну справу стосовно службових осіб філії АБ "Південний" у м.Миколаєві, які відкривали рахунки у банку на неіснуючих фізичних осіб. У подальшому з вказаних рахунків отримано 358 тис. грн бюджетних коштів у вигляді одноразової допомоги у зв'язку з народженням дитини. Справу направлено до суду.

Також виявлено інші випадки умисних злочинних дій службовців банків, що спричинили суттєві збитки фінансовим установам, зокрема: незаконне списання коштів з рахунків на користь третіх осіб, сприяння видачі фіктивних кредитів, протиправне оформлення кредитів на підставних осіб тощо.

В окремих випадках шкода банкам завдавалася внаслідок злочинної халатності. Прокуратурою АР Крим 01.09.2011 порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України стосовно заступника начальника однієї з філій АТ "Державний ощадний банк України". Останній, без належної перевірки наданих боржником документів про погашення кредиту, звернувся із заявами до державного реєстратора та нотаріуса про вилучення з обтяження об'єкта нерухомого майна за іпотечним договором. У подальшому боржник зміг зазначену заставу реалізувати, не погасивши кредит майже на 2 млн грн, чим банку завдано збитків на вказану суму.

Прокуратурою застосовувалися також заходи представницького характеру з питань додержання законодавства у банківській сфері.

Загальна сума, на яку з цих питань задоволено позови прокурорів поточного року склала понад 629 млн грн. У провадженні судових інстанцій перебувають 634 позови прокурорів на суму майже 2 мільярди гривень.

Робота на цьому напрямі триває. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...