Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 18 липня 2019 01:40
Новини: Економіка
10890

Електрифікація залізниць дозволить зменшити собівартість перевезень на 55%

КИЇВ. 17 жовтня. УНН. Залізничники проводять системну роботу для забезпечення перевезень з використанням електротяги замість тепловозної, за рахунок чого собівартість перевезень зменшиться на 55-60%. Про це УНН повідомили у прес-службі Укрзалізниці.

На сьогодні, за оцінками фахівців, витрати на закупівлю електроенергії для виконання однакової експлуатаційної роботи електротягою у 3,8-4,5 рази нижчі (у залежності від видів руху), ніж на закупівлю дизпалива при застосуванні тепловозної тяги.

До 2016 року включно залізничники планують електрифікувати 1562 км на дільницях, що входять у стратегічно важливі напрямки розвитку залізничного транспорту України, які необхідні для розмежування руху пасажирських і вантажних поїздів, впровадження швидкісного руху та забезпечення збільшення пропускної спроможності залізниць як для внутрішніх так і для міжнародних та транзитних перевезень, вони проходять по п’яти залізницях: Південній, Одеській, Придніпровській, Південно-Західній та Донецькій.

Як розповів начальник Головного управління електрифікації та електропостачання Укрзалізниці Віталій Максимчук, для підвищення пропускної спроможності дільниць, впровадження великовагового руху поїздів потрібні локомотиви з більш високою одиничною потужністю, що може забезпечити лише електротяга. Це необхідно для впровадження швидкісного пасажирського руху, про що свідчить досвід Західної Європи та Росії.

Довідка: Основна електрифікація залізничного транспорту на Україні здійснена у 60-80 роках минулого століття, коли за рік вводилося у експлуатацію 500-600 км нових електрифікованих ліній. За роки незалежності України за кошти залізниць України проведено електрифікацію більше 1700 км експлуатаційної довжини залізничних ліній, полігон електрифікації збільшено на 21%.

Експлуатаційна довжина електрифікованих залізниць України становить 9877 км. Електрифіковані дільниці становлять 45% від загальної експлуатаційної довжини залізниць. Оптимальним для країн з розвинутою залізничною інфраструктурою є електрифікація 50-60% загальної довжини залізничних мереж країни з виконанням ними 90-95% загального обсягу перевезень.

На сьогодні за абсолютною довжиною електрифікованих залізниць Україна займає 10 місце серед країн світу і 6 – серед країн Європи.  

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...