Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 19 липня 2019 20:07
Новини: Політика
14145

СУД НАД Ю.ЛУЦЕНКОМ. СВІДОК ЗАЯВИВ ПРО ПОРУШЕННЯ ДОСУДОВОГО СЛІДСТВА

КИЇВ. 17 жовтня. УНН. У Печерському суді продовжується розгляд кримінальної справи екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка. На засіданні продовжують допит свідків, яких у справі нараховуються 148 осіб. Сьогодні суд допитав керівника апарату міністра МВС 2008-2010 рр. Ярослава Максимця. Він зазначив, що близько двох із половиною годин допиту в ГПУ у справі Ю.Луценка не увійшли до протоколу. Загалом, Я.Максимець дав сідчення на користь підсудного, зазначивши, що Л.Пристюплюка законно взяли на посаду помічника екс-міністра, бо він мав спеціальне звання майора міліції та був працівником департаменту оперативної служби. Після допиту Я.Максимця підсудний заявив, що свідків незаконно викликають до суду. Наразі триває допит наступного свідка - колишнього першого заступника міністра внутрішніх справ Михайла Клюєва.

У Печерському суді продовжується розгляд кримінальної справи екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка. Зазначимо, що на судовому засіданні відсутня дружина підсудного, Ірина Луценко адвокат Ігор Фомін та представник Пенсійного фонду України.

Кількість викликаних свідків та їх прізвища суддя вирішив відтепер утаємничити від сторони захисту. На засіданні продовжують допит свідків, яких у справі нараховуються 148 осіб.

Сьогодні суд допитав керівника апарату міністра МВС 2008-2010 рр. Ярослава Максимця, який знайомий з Ю.Луценком ще з навчання у Львівському політехнічному університеті. Свідок зазначив, що близько двох із половиною годин допиту в ГПУ у справі Ю.Луценка не увійшли до протоколу.

Я.Максимець розповів, що Леонід Приступлюк працював помічником міністра з грудня 2008 року і стосунки з ним мав винятково робочі. Він вважає, що Л.Пристюплюка законно взяли на посаду помічника екс-міністра, бо він мав спеціальне звання майора міліції та був працівником департаменту оперативної служби.

За його словами, подання на призначення Л.Приступлюка на посаду помічника екс-міністра оформляв працівник апарату міністра на підставі заяви Л.Приступлюка.

Я.Максимець також зазначив, що тодішній помічник міністра Л.Приступлюк приймав звернення від громадян України. "Звернення, які він приймав від громадян - надавав мені, а потім вони віддавались у канцелярію міністерства, якщо були оформлені належним чином. Також Л.Приступлюк періодично складав звіти щодо зробленої роботи", - зазначив свідок.

Захисник підсудного Олексій Баганець запитав у нього чи було порушенням нормативних актів те, коли Л.Приступлюк одночасно виконував функції водія міністра, а також був його помічником. На що той сказав: "На мою думку це не було порушенням".

Захисник уточнив у Я.Максимця, які саме свідчення не увійшли до протоколу допиту, про що він говорив раніше. Свідок розповів, що його викликав на допит слідчий ГПУ О.Деркач на 9 годину ранку. "Мене провели в кабінет, де був слідчий Войченко і Деркач. Приблизно 2,5 години вони ставили питання, які не увійшли до протокол допиту. Потім попросили залишити кабінет, бо зайшла третя особа. Як виявилось пізніше, це був слідчий котрий проводив офіційний допит", - зазначив свідок.

Я.Максимець сказав, що до протоколу допиту не увійшли питання щодо Л.Приступлюка, ще до його роботи в МВС, про стосунки Л.Приступлюка і Ю.Луценка, про стосунки свідка і Ю.Луценка, про надання чи не надання вказівок міністром щодо Л.Приступлюка.
Я.Максимець наголосив, що сьогодні у суді дав правдиві свідчення.

Він також сказав, що Ю.Луценко не надавав жодних наказів чи вказівок щодо зарахування Л.Приступлюку стажу на вільнонайманих посадах до спеціального стажу МВС, а також Ю.Луценко ні особисто, ні через третіх осіб не надавав незаконних вказівок.

Після допиту Я.Максимця підсудний заявив, що свідків незаконно викликають до суду. "У перерві ми були свідками, як секретар запитував, хто ж конкретно викликав свідка Я.Максимця. Виявляється, що міліція займається викликом свідків. Мало того, внутрішня безпека міліції, яка має зовсім інші функції", - наголосив екс-міністр.

Ю.Луценко зазначив, що свідків на допит до суду запрошує не секретар суду, а міліція. "Я вважаю, що це чітко показує систему політичних переслідувань у нашій справі, бо міліція, а тим більше внутрішня безпека, аж ніяк не повинна опікуватися перемовинами зі свідками й умовляннями прийти їх на той чи інший день", - сказав він.

Екс-міністр вважає, що це є кричуще порушення закону, який дає йому підстави підозрювати МВС у тиску.

Наразі триває допит наступного свідка - колишнього першого заступника міністра внутрішніх справ Михайла Клюєва.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...