Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
12105

Грецька опозиція виступила проти подальшого списання держборгу

  ГРЕЦІЯ. 23 жовтня. УНН. Правоцентристська парламентська опозиція Греції та місцеві ділові кола виступили проти подальшого списання держборгу країни, пояснивши це можливими негативними наслідками для економіки. Про це повідомляють іноземні ЗМІ.

"Перегляд рішень 21 липня про реструктуризацію грецького боргу таїть в собі велику небезпеку як для Греції, так і для європейської та світової економіки", - заявив лідер правоцентристської партії "Нова демократія" Антоніс Самарас, слова якого цитує Афінське агентство новин.

Натомість грецька опозиція пропонує більш м'яку бюджетну програму, яка не приводила б до глибокого економічного спаду.

А.Самарас нагадав, що для виплати грецького боргу потрібний швидкий економічний ріст і постійний первинний профіцит, тобто перевищення доходів над витратами без урахування витрат на обслуговування боргу.

З аналогічним попередженням виступила і впливова Федерація грецьких підприємств, яка розповсюдила доповідь про негативні наслідки можливого списання.

"Списання на 50% або більше, що пропонують і вивчають в ці дні різні кола, буде мати малий вплив на зниження чистого боргу Греції, не більше, ніж припускала угода 21 липня. Воно також буде мати вкрай негативні наслідки для грецької економіки, для економічного зростання, інвестицій, приватних капіталів грецьких громадян ", - йдеться в доповіді.

 

Греція повністю залежить у виплаті 360-мільярдного боргу від кредитів ЄС і МВФ, однак ці кредити видаються в обмін на жорсткі скорочення витрат. На саміті ЄС 21 липня було досягнуто згоди про списання на 21% грецького боргу, що знаходиться на руках приватних інвесторів, за рахунок програми обміну облігацій. На даний момент більшість політиків і експертів в ЄС схиляються до думки, що цього може виявитися недостатньо, і борг потрібно списати на 50%.

Рейтингові агентства, найімовірніше, сприймуть таке рішення як дефолт, що автоматично позбавить Грецію доступу до ринків капіталу на багато років і залишить країну під опікою міжнародних кредиторів на середньострокову перспективу.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram