Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
17040

Збільшення обсягу ЄФФС за рахунок нових гарантій не буде

ЄС. 24 жовтня. УНН. Збільшення обсягу Європейського фонду фінансової стабільності (ЕФФС) за рахунок нових гарантій держав єврозони не розглядається, повідомив глава саміту ЄС Херман ван Ромпей на прес-конференції в неділю.

"Необхідна максимізація ресурсів ЕФФС без збільшення національних гарантій. Інструменти фонди стануть більш еластичними, кілька варіантів розглядається", - повідомив глава саміту.

Х.Ван Ромпей повідомив це після завершення саміту глав держав єврозони, що пройшов у суботу в Брюсселі після саміту глав держав ЄС.

Раніше ходили чутки про можливе збільшення обсягу фонду до 1-2 трильйона євро з нинішніх 440 млрд євро. Однак додаткові гарантії від країн єврозони могли привести до зниження найвищого рейтингу ряду держав.

ЕФФС тепер може не тільки рятувати країни єврозони від дефолту за рахунок кредитів, а й брати участь в рекапіталізації банків, купівлі бондів держав регіону єдиної валюти на первинному і вторинному ринках. Ці нововведення були лише кілька днів остаточно схвалені і вступили в силу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram