Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
15225

Туреччина закликає про допомогу постраждалим від землетрусу

КИЇВ. 27 жовтня. УНН. "Наше серце віддамо тобі, Ван". Під таким гаслом на всіх телеканалах і по радіо Туреччини передаються спеціальні програми зі збору коштів на допомогу жертвам землетрусу. Вже отримано більше 60 млн доларів. Добровільні пожертви надходять як від громадян у самій Туреччині, так і від турків з-за кордону, адже тільки в європейських країнах живуть і працюють близько 8 млн турків, повідомляють місцеві ЗМІ.

Число загиблих в результаті землетрусу 23 жовтня в південно-східній провінції Ван наблизилося до 500, поранення і травми отримали, за останніми даними, майже 1700 чоловік. Частково або повністю зруйновані 2262 будинки, в основному старі.

У район стихійного лиха практично цілодобово направляються вантажівки і транспортні літаки із зображенням півмісяця і серця. На пошуково-рятувальних роботах задіяні майже 1000 рятувальників, 145 карет "швидкої допомоги", а також 2500 військовослужбовців.

Уряд Туреччини звернулося з проханням надати їй допомогу для ліквідації наслідків руйнівного землетрусу. Письмовий запит був направлений 30 державам. Головним чином мова йде про намети, готових і збірних будинках, які потрібні для тимчасового розселення жителів.

Як повідомляв УНН, Україна надасть Туреччині 1, 6 млн грн гуманітарної допомоги. Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду 26 жовтня.

Японія, яка також пережила сильний землетрус цієї весни, прийняла рішення надати Туреччині допомогу в розмірі 400 тис. дол. США для ліквідації наслідків стихійного лиха, а також направити в провінцію Ван намети і предмети першої необхідності.

На відновлення житлового фонду та інфраструктури буде потрібно в цілому 2,2 млрд доларів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram