Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
36255

Президент привітав СПУ з нагоди 20-ої річниці

КИЇВ. 29 жовтня. УНН. Президент України Віктор Янукович з нагоди двадцятої річниці привітав Соціалістичну партію України. Про це повідомили під час урочистого засідання партії, передає кореспондент УНН.

"Ви завжди боролися за високі стандарти життя населення, захист прав і свобод громадян, залишаючись однією із найдосвідченіших сил в українському політичному просторі. Бажаю вам і надалі стояти на позиціях соціальної справедливості, служіння ідеї правової демократичної заможної України", - йдеться у привітанні голови держави.

Довідка: Соціалістична партія України створена 26 жовтня 1991 р. у Києві колишніми членами забороненої КПУ (КПРС), які не погоджувалися з її забороною і прагнули продовжувати політичну діяльність. Лідером партії був обраний колишній керівник комуністичної більшості в Верховній Раді УРСР Олександр Мороз.

Після відновлення КПУ лави Соціалістичної партії залишила значна кількість колишніх членів КПРС. СПУ за своєю ідеологією стала лівоцентристською партією.

На парламентських виборах 1994 р. до Верховної Ради України було обрано 14 представників СПУ.

На парламентських виборах 1998 р. блок СПУ-СелПУ здобув 8,5% (третє місце після КПУ і Руху) і отримав 29 місць за списком. Ще 6 депутатів-соціалістів були обрані в одномандатних округах.

На виборах 2002 року СПУ здобула 6,87% голосів (п'яте місце). На парламентських виборах виборах 2006 року до ВР пройшли 33 представники партії. На дострокових виборах 2007 року СПУ не подолала 3% прохідний бар’єр.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram