Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 23 липня 2019 00:16
Новини: Політика
7515

В.Литвин представив новопризначеного суддю колективу Конституційного Суду

КИЇВ. 4 листопада. УНН. Голова Верховної Ради України Володимир Литвин представив новопризначеного суддю Конституційного Суду Олександра Пасенюка колективу Конституційного Суду. Про це УНН повідомили у прес-службі ВР.

Представляючи О Пасенюка, керівник українського парламенту відзначив його як знаного юриста із 40-річним досвідом роботи у галузі права, який стояв у витоків адміністративного судочинства, має значний суддівський стаж, відповідний досвід роботи на керівних посадах в органах виконавчої влади. В.Литвин висловив переконання, що його діяльність буде плідною і корисною з точки зору її державного і загальносуспільного значення, що його великий життєвий та професійний досвід сприятиме ефективній діяльності на посаді судді Конституційного Суду України - єдиного органу конституційної юрисдикції держави, що стоїть на сторожі верховенства права, захищає інтереси людини і громадянина.

У своїй промові В.Литвин підкреслив, що на етапі становлення та розвитку громадянського суспільства для України вагомо зростає значення Конституційного Суду України як своєрідного суспільного арбітра, покликаного утверджувати демократію, чиєю невід’ємною складовою є інститут захисту прав і свобод людини.

"Незважаючи на величезну кількість рішень конституційного права, ми тільки рухаємось у цьому напрямку, - підкреслив він. - Конституційний Суд не може приймати багато рішень, у той же час кожне рішення має надзвичайну вагу".

В.Литвин, підкресливши, що "попереду дуже багато буде роботи у Конституційного Суду, у тому числі і по виборчому законодавству", висловив сподівання, що "по кожному з питань будуть прийняті принципові і виважені рішення". Голова Верховної Ради України вважає необхідним переглянути віковий ценз при призначенні на посаду суддів Конституційного Суду для більш ефективного використання набутого досвіду і знань у сфері конституційного права.

Голова Конституційного Суду А.Головін запросив голову Верховної Ради України до ґрунтовного спілкування.

"Судді готові поділитися своєю думкою, міркуваннями щодо судочинства. Ви обізнані у багатьох галузях права. Спілкування буде корисним, - наголосив він. - Цьому спілкуванню потрібно надати періодичність". 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...