Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 18 липня 2019 12:07
18705

Суд задовольнив позов М.Жванецького до видавництва на 400 тис. рублів

КИЇВ. 7 листопада. УНН. Хамовнічеський суд Москви в повному обсязі задовольнив позов відомого сатирика Михайла Жванецького, стягнувши з видавництва "Зебра Е" більше 400 тис. рублів за порушення його авторських прав, передає РІА "Новости".

Таким чином, суд визнав, що видавництвом були порушені виключні права М.Жванецького на відтворення та розповсюдження його творів.

Відповідно до матеріалів цивільної справи, у 2008 році "Зебра Е" видала другий тираж двотомного збірника "Магазин Жванецького", до складу якого були включені без отримання дозволу близько 70 оповідань та мініатюр, автором яких є М.Жванецький.

Сатирик вказав, що були порушені його авторські права, в зв'язку з чим він просив компенсувати йому матеріальну шкоду в розмірі двократної вартості примірників творів - понад 361 тис. рублів і моральну шкоду - 50 тис. рублів. Представник видавництва Василь Новосьолов в понеділок повідомив суду, що з заявленими позивачем вимогами не згоден. "У заявленій формі позовні вимоги не визнаємо в повному обсязі. Наша позиція в тому, що при розрахунку компенсації повинна бути врахована оптова вартість книг", - сказав суду в понеділок представник відповідача, додавши, що видавництво готове було піти на мирову угоду, але "не вийшло додзвонитися" до представника М.Жванецького.

Представник "Видавництва АСТ", реалізував тираж і виступає у справі в якості третьої особи, сказав суду, що "така заява не може бути предметом розгляду". На його думку, розмір компенсації не може бути заснований на роздрібній вартості книги, при цьому надати суду дані про оптову ціну книги він не зміг. Представник відповідача, в свою чергу, також не зміг повідомити, скільки грошей видавництво отримало від реалізації тиражу. Він зазначив, що при випуску першого тиражу в 2006 році частина оповідань М.Жванецький сам дозволив опублікувати, а метою книги було "популяризувати невідомих авторів". "Ніяких домовленостей з Жванецьким не було, це цілком самодіяльність видавництва", - сказав у відповідь на це представник заявника Едуард Буданов. За його словами, в 2006 році Хамовнічеський суд Москви вже стягав з видавництва "Зебра Е" більше 500 тис. рублів за порушення авторських прав сатирика при публікації першого тиражу "Магазину Жванецького".

Суд вирішив, що публікація розповідей сатирика була проведена неправомірно, у тому числі судом було враховано, що в такому вигляді книга була видана не перший раз, і раніше суд виносив рішення за аналогічним позовом. Представник видавництва намір оскаржити рішення суду.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...