Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 липня 2019 11:26
Новини: Економіка
5670

Методологія, яку використовує Держстат, базується на міжнародних вимогах

КИЇВ. 11 листопада. УНН. Методологічні розрахунки індексу споживчих цін Державної служби статистики повністю відповідають міжнародним вимогам. На цьому в ході брифінгу наголосив голова Державної служби статистики Олександр Осауленко, повідомили УНН в прес-службі КМУ.

А директор департаменту статистики цін О.Калабуха зазначила: "Методологія та організація цих розрахунків у нас в країні повністю відповідають міжнародним стандартам. Міжнародні експерти МВФ та ЄС, які постійно здійснюють моніторинг якості індексів споживчих цін у різних країнах світу, надають високу оцінку даним ІСЦ в Україні та відзначають, що розрахунки показника інфляції здійснюються на основі надійних статистичних даних".

Методологічні положення, які використовуються для розрахунку ІСЦ в Україні, базуються на вимогах Резолюції щодо індексів споживчих цін, прийнятої на 17-ій Міжнародній конференції статистиків праці (2003 р.), та спільному документі МОП, МВФ, ОЕСР, Євростату, ООН та Світового банку "Керівництво щодо індексу споживчих цін. Теорія та практика" (2004 р.).

Учасники брифінгу зазначили: забезпечення прозорості, відкритості та спілкування з користувачами є одними з головних пріоритетів у роботі органів державної статистики. Тому Держстат започаткував цикл зустрічей з представниками ЗМІ для висвітлення методології та організації різних галузей економічної та соціальної статистики. Таким чином Держстат сподівається підвищити довіру суспільства до інформації, що оприлюднюється статистичною службою. Голова відомства також висловив стурбованість, що коментарі, які з’являються у ЗМІ з приводу тих або інших статистичних даних, не завжди бувають коректні. Відтак, О.Осауленко запропонував аналогічне знайомство з роботою Держстату і політикам та політологам.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...