Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 19 липня 2019 01:16
Новини: Політика
10530

Голова АМКУ закликав обговорити законопроект про держдопомогу

КИЇВ. 14 листопада. УНН. Голова Антимонопольного комітету України Василь Цушко закликав підприємців до активної участі в обговоренні законопроекту "Про державну допомогу суб’єктам господарювання" під час розширеного засідання Економічної Ради при Українському союзі промисловців та підприємців. Про це УНН повідомили у прес-службі АМКУ.

Нагадаємо, комітет у рамках переговорного процесу щодо проекту укладення Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом брав участь в опрацюванні розділу, що стосується державної допомоги.

У цьому проекті було закріплено прийнятий у міжнародній практиці генеральний принцип, відповідно до якого будь-яка допомога із використанням державних ресурсів, що спотворює або може спотворити конкуренцію, є несумісною з належним функціонуванням Угоди.

Разом з цим, сторони узгодили критерії визначення допустимих видів державної допомоги, а саме: допомога соціального характеру; для сприяння економічному розвитку областей із аномально низьким рівнем життя або областей із високим рівнем безробіття; для ліквідації наслідків природних катаклізмів або виключних випадків; для сприяння виконанню важливих проектів в інтересах однієї зі сторін або для подолання економічної нестабільності однієї зі сторін Угоди; для полегшення розвитку певної економічної діяльності або певної економічної області; для сприяння збереженню культури та культурної спадщини.

Україна протягом трьох років з часу набуття чинності Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом має сформувати національне законодавство про державну допомогу та створити відповідний наглядовий орган. Цей орган матиме повноваження надавати дозвіл на державну допомогу у відповідності до визначених критеріїв, а також вимагати повернення державної допомоги, яка була надана незаконно. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...