Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 липня 2019 15:05
9075

4,4 тис. злочинів скоїли школярі - ГПУ

КИЇВ. 14 листопада. УНН. За 10 місяців 2011 року учнями шкіл скоєно 4,4 тис. злочинів, що на 24,3% більш ніж у минулому році. Про це УНН повідомили у прес-службі ГПУ.

На профілактичному обліку в кримінальній міліції у справах дітей перебуває 9,6 тис. учнів навчальних закладів. Понад 5 тис. дітей, які перебували без догляду, доставлено до органів внутрішніх справ.

Водночас місцеві органи освіти, керівники навчальних закладів не вживають достатніх заходів до реалізації прав дітей шкільного віку, на здобуття повної загальної середньої освіти. Ними не забезпечується належний контроль за відвідуванням дітьми занять, через що не всі вони охоплені навчанням, передусім ті, які мешкають у неблагополучних сім'ях. Проте педагоги неблагополучні родини не відвідують, не ініціюють притягнення таких батьків до відповідальності. Так, шістнадцятирічний мешканець міста Києва ніколи не відвідував жодного навчального закладу, не вміє читати та писати. Стосовно матері підлітка порушено кримінальну справу за ст.166 КК України. Притягнуто до дисциплінарної відповідальності працівників управління освіти та кримінальної міліції у справах дітей.

Не налагоджено взаємодії з цих питань з органами внутрішніх справ та службами у справах дітей. Зокрема Лубенським міжрайонним прокурором Рівненської області порушено кримінальну справу стосовно Лихочвар М.В. за ст. 166 КК України. Остання не виконувала своїх обов'язків щодо виховання сина, який майже два роки не навчався. Водночас адміністрацією закладу заходи до повернення дитини на навчання не вживались, умови утримання учня у сім'ї не з'ясовувались. Як наслідок, упродовж цього часу підліток скоїв близько 20 злочинів. За поданням прокурора винну особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

У багатьох закладах освіти педагогічними працівниками не з'ясовуються причини тривалої відсутності учнів на уроках, не повідомляються про ці факти управління освіти, органи і служби у справах дітей. Через бездіяльність працівників Збаразької загальноосвітньої школи № 3 тривалий час без поважних причин не відвідував навчання учень 8 класу. Виховна робота з ним не проводилась, акти про відсутність підлітка на уроках не складались. Як наслідок, неповнолітній вчинив злочин. На вимогу прокурора району до відповідальності притягнуто 3 посадовців навчального закладу. На подібні факти прокурорами Волинської, Одеської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської та інших областей внесено документи реагування.
За інформацією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України цього року до навчання приступило 4,2 млн школярів. Водночас значна кількість дітей не відвідує навчальні заклади в АР Крим, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Львівській, Миколаївській, Одеській, Рівненській та Чернівецькій областях. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...