Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 21 липня 2019 22:00
Новини: Політика
5790

Раді пропонується створити Фонд майбутніх поколінь

КИЇВ. 14 листопада. УНН. Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді створити Фонд майбутніх поколінь. Про це говориться у проекті закону №9401 "Про Фонд майбутніх поколінь", текст якого є в розпорядженні УНН.

У пояснювальній записці наголошується, що метою створення Фонду є акумулювання фінансових ресурсів для фінансування соціальних реформ, зокрема, запровадження другого обов’язкового накопичувального рівня системи пенсійного забезпечення та медичного страхування в Україні.

Пропонується створити Фонд майбутніх поколінь у межах спеціального фонду державного бюджету. Законопроектом визначається, що джерела наповнення Фонду будуть визначатися щорічно законом про державний бюджет України.

Документом передбачається розміщення коштів в державні цінні папери; депозитні рахунки у банках; банківські метали. Також, кошти Фонду, відповідно до законопроекту, можуть бути спрямовані на фінансування дефіциту Пенсійного фонду України та покриття додаткових видатків державного бюджету, пов’язаних із запровадженням в Україні обов’язкового медичного страхування.

Згідно прогнозів, прийняття відповідного закону сприятиме здійсненню пенсійної реформи та запобіганню незбалансованості Пенсійного фонду у зв’язку із введенням другого рівня пенсійної системи в умовах погіршення демографічної ситуації та запровадженню медичного страхування.

Нагадаємо, введення накопичувального рівня пенсійного забезпечення (так званого другого рівня пенсійної системи) є частиною реалізації пенсійної реформи в Україні. Накопичувальна система передбачає внесення особою коштів на спеціальний рахунок, яким людина згодом матиме змогу розпоряджатися.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...