Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
14160

Показник інфляції в Україні найнижчий за останні 8 років – Ю.Колобов

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Під час розрахунку цін на споживчому ринку до жовтня 2010 року рівень інфляції становив 5,4%. Це найкращий показник за останні 8 років. Про це під час відкритого засідання Правління Національного банку України зазначив перший заступник Голови Національного банку України Юрій Колобов, передає УНН із посиланням на прес-службу Нацбанку.

За його словами, згідно з останніми даними Державної служби статистики України, у жовтні ціни на споживчому ринку перевищили їх рівень у грудні минулого року на 4,2%.

"У першому півріччі цього року динаміка інфляції була більш тривожною, і ми доклали чимало зусиль щодо її поступового приборкання. У цьому відношенні свою дієвість довели відповідні рішення Національного банку, зокрема щодо впровадження жорсткіших умов формування обов’язкових резервів банками; підвищення диференціації нормативів обов’язкового резервування з посиленням преференцій депозитам у національній валюті; поглиблення роботи з повернення банками кредитів рефінансування. Так за 10 місяців Національному банку повернено 14,8 млрд грн, із них достроково – 6,5 млрд грн", – зазначив Ю.Колобов.

Крім того, за його словами, Нацбанк України не мав жодних зауважень з боку МВФ щодо виконання зобов’язань у сфері грошово-кредитної політики.

"З початку року динаміка валютного ринку залишається передбачуваною. Тобто обсяг чистих надходжень іноземної валюти від нерезидентів за 10 місяців перевищив 12 млрд дол. США (в еквіваленті), курс гривні за операціями з безготівковим доларом США зменшився на 0,6%, а з продажу готівкових доларів – на 0,71%. Також реальний ефективний курс гривні за 9 місяців зменшився на 1%. Це надало підтримку всім вітчизняним підприємствам незалежно від того, реалізують вони свою продукцію назовні або на внутрішньому ринку", – вважає заступник голови Нацбанку.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram