Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
16260

М.Ставнійчук: Україні потрібен закон про мирні зібрання

КИЇВ. 16 грудня. УНН. Україні необхідний закон про мирні зібрання. Про це сказала Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Марина Ставнійчук, повідомили УНН у прес-службі Глави держави.

Сьогодні Венеціанська комісія на своєму засіданні розглядала ситуацію навколо прийняття в Україні закону про мирні збори. М.Ставнійчук нагадала, що за останні 5 років Венеціанська комісія надала чотири висновки щодо проектів законів про мирні зібрання.

Радник Президента зауважила, що в парламенті України прийнятий у першому читанні законопроект, який вже двічі пройшов експертизу у Венеціанській комісії. "У нас є конкретні рекомендації Венеціанської комісії, які, в разі їх врахування, дозволять вийти на дійсно прогресивний демократичний європейський закон. У першу чергу це стосується більш чіткого визначення повноважень правоохоронних органів, порядку та строків прийняття рішень адміністративними і судовими органами, чіткого визначення відповідальності за недотримання закону", – зауважила М.Ставнійчук.

Більшість із зазначених пропозицій уже знайшла своє відображення у  проекті закону, що розробила Комісія з утвердження демократії і верховенства права – і на думку М.Ставнійчук, ці напрацювання обов'язково мають бути враховані.

"Сьогодні у нас є всі шанси нарешті поставити крапку в цьому питанні і законодавчо врегулювати гарантії свободи мирних зібрань в Україні. На сьогодні є політична воля, і Президент України неодноразово наголошував на необхідності вирішення цього питання", – заявила М.Ставнійчук.

Нагадаємо, проект Закону України "Про порядок організації та проведення мирних заходів" було подано до Верховної Ради у 2008 році. Цей Закон спрямований на реалізацію встановленого Конституцією України права збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, демонстрації, пікетування, походи.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram