Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
13980

ОБ'ЄДНАННЯ ПАРТІЙ "БАТЬКІВЩИНА" ТА "НАРОДНА САМООБОРОНА". ПІДСУМКИ СПІЛЬНОЇ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ

КИЇВ. 28 грудня. УНН. Сьогодні відбулась спільна прес-конференція партійців з "Батьківщина" та "Народна самооборона", метою якої було оголошення про об'єднання двох політичних сил. Заступник голови партії "Народна самооборона" Юрій Гримчак повідомив, що ініціював об'днання лідер партії Народний Рух України Борис Тарасюк. Також на заході перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що до блоку БЮТ та "Народна самооборона" приєднаються й інші політсили.

Головну новину цієї прес-конференції озвучив О.Турчинов, зазначивши, що партії "Батьківщина" та "Народна самооброна" розпочали процес об'єднання. За його словами, таке рішення було прийнято під час переговорів між двома політичними силами. Обєднання відбудеться на базі партії "Батьківщина".

"Я вважаю, що приклад інтеграції – єднання опозиційних сил, для того щоб забезпечити в наступному році перемогу над небезпечним кримінальним режимом", – сказав О.Турчинов. При цьому політик нагадав, що обидві опозиційні партії мають спільну історію.

О.Турчинов також зазначив, що процес об’єднання партій "Батьківщина" та "Народна самооборона" поки що не завершений, а розпочався він зі звернення лідерів цих партій Ю.Тимошенко та Ю.Луценка. При цьому залишилося вирішити технічні питання, зокрема організувати політз’їзд для прийняття відповідного рішення документально.

Відтак, за словами заступника голови партії "БЮТ" - Батьківщина" Миколи Томенка, опозиція балотуватиметься на виборах у ВР за єдиним списком. "Це другий рік правління команди Януковича. Це початок закінчення цієї влади, але для того, щоб цей процес закінчився і не тривав до 2015 року, нам потрібно активніше на практиці спільно діяти. … Щоб реалізувати такий амбітний план, треба щодня робити крок на зустріч цьому плану", - сказав М.Томенко.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що політичні партії "БЮТ" - Батьківщина" та "Народна самооборона" розпочали процес об’єднання.

О.Турчинов у свою чергу наголосив, що до блоку БЮТ та "Народна самооборона" приєднаються й інші політсили. "Зараз ми починаємо процес єднання наших партій. Це буде інтеграція не тільки в центрі для керівництва, але й на рівні регіонів", - сказав він.

Водночас, Ю.Гримчак повідомив, що об’єднання партій "Батьківщина" та "Народна самооборона" ініціював лідер партії Народний Рух України Борис Тарасюк.

Журналісти поцікавилися, чому сьогодні на прес-конференції відсутній сам Б.Тарасюк, на що перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов відповів: "Як була, так і триває наша співпраця з Народним рухом і партією "Реформи та порядок" щодо побудови єдиної команди та щодо участі в єдиному списку. Процес єднання цікавий і він буде продовжуватися…".

За словами О.Турчинова, об'єднання партій погоджено з лідерами. На запитання, яким чином відбувалися переговори з лідерами, які сьогодні перебувають за ґратами, О.Турчинов відповів: "Ми, на жаль, можемо спілкуватися тільки через захисників, а з Юлію Тимошенко також під час судового процесу. Цей режим залишив нам лише такий спосіб".

У свою чергу заступник голови партії "Народна самооборона" Юрій Гримчак зазначив, що остання вказівка щодо переговорів про об’єднання двох партій була отримана від Ю.Луценка на судовому засіданні.

"Якщо нам забороняє конвой спілкуватися, то ми пишемо записки", - розповів політик про форму спілкування з лідером партії.

З цього приводу М.Томенко висловив сподівання, що Ю.Тимошенко та Ю.Луценко очолять єдиний список на виборах 2012 р. "Ми маємо достатньо часу, щоб список (єдиний список опозиціонерів – Ред.) очолили Тимошенко й Луценко. На щастя, виборча кампанія коротша, вона стартує 30 липня. У нас достатньо професійна правова команда і є добра міжнародна підтримка. Тому, я вірю в те, що до 30 липня на момент проведення з’їзду (політради – Ред.), ми на чолі матимемо і Ю.Тимошенко і Ю.Луценка", – сказав він.

Також на прес-конференції О.Турчинов прокоментував вихід із фракції депутата Р.Забзалюка. "Перебування в партії "Батьківщина" сьогодні дуже небезпечне. Не всі витримують колосальний тиск, який здійснюється на нас. … Але кожен сам приймає рішення щодо своєї майбутньої політичної діяльності та відповідальності, і не треба цю відповідальність перекладати на інших", – сказав він.

При цьому заступник голови партії "Батьківщина" Микола Томенко, коментуючи вихід Р.Забзалюка із фракції, додав: "Якщо народний депутат працює в межах документів, програмної діяльності фракції, то відповідною буде оцінка. Якщо в межах інших стандартів, невизначених нашою фракцією, тоді фракція буде приймати рішення".

Він також зазначив, що до фракції "БЮТ-Батьківщина" просяться парламентарі. "Ми вважаємо, що не треба поспішати із прийняттям таких рішень (щодо включення нових депутатів до списків фракції – Ред.). Однак, ми шануємо наших опозиційних позафракційних союзників, стратегічних і тактичних союзників", – сказав політик.

"Нам треба дочекатися Водохреща. Моя позиція чітка: боротися за свободу Тимошенко треба в партії Тимошенко. Тоді це чесна боротьба. Так от, у кого нерви здали, або хто якийсь емоційний, чи психологічний заряд слабкий, ми даємо час до Водохреща. І потім, за християнською традицією, усі помилки лишимо, хто у Дніпрі, а хто в Йордані. Після цього рушимо на серйозну боротьбу під час парламентської виборчої кампанії", – заявив М.Томенко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram