Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
12000

В Україні декриміналізували товарну контрабанду

КИЇВ. 10 січня. УНН. З 17 грудня в Україні вступили в дію законодавчі норми, згідно яких декриміналізовано «товарну» контрабанду та водночас посилено адміністративну відповідальність за незаконне переміщення товарів. Про це УНН повідомили у прес-службі Держмитслужби України.

Дані законодавчі норми повністю відповідають європейській практиці, зокрема положенням Женевської конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів і Кіотської конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур, повноправним членом якої Україна стала минулого року.

"Зокрема, вилучатимуться товари, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, товари зі спеціально виготовленими сховищами (тайниками) для приховування від митного контролю, а також транспортні засоби, що використовувалися для переміщення таких предметів через митний кордон України, та документи, необхідні для розгляду справи про порушення митних правил. Відповідно, правопорушники, а це може бути або перевізник, або імпортер чи експортер, або інші винні особи, нестимуть відповідальність за порушення митного законодавства. При прийнятті вантажу перевізник зобов'язаний перевірити точну кількість вантажних місць, розмітку та  номери,  зовнішній стан вантажу та його упаковки", – повідомили у ДМСУ.

З урахуванням вимог чинного законодавства, остаточне рішення про долю вилучених товарів і транспортних засобів прийматиме суд.

Раніше УНН повідомляв, що митна служба порушила кримінальну справу за фактом контрабанди товарів на суму майже 26 млн грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram