Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
12645

Сьогодні - Всесвітній день водно-болотних угідь

КИЇВ. 2 лютого. УНН. Сьогодні відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Це день, з якого в 1971 році розпочала свій відлік Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів, передає УНН.

Згідно із статтею 1 Конвенції під водно-болотними угіддями розуміють різноманітні водні об'єкти, що включають природні або штучні‚ постійні або тимчасові‚ стоячі або проточні‚ прісні‚ солонкуваті або солоні водойми, в т.ч. морські акваторії‚ глибина яких не перевищує шість метрів, а також болота, драговини, торфовища, острови, прибережні ділянки суші.

Для визначення угідь, які можуть бути заявлені до спеціального Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення, розроблені критерії, серед яких типовість та унікальність екосистем для біогеографічного регіону, цінність угіддя для підтримання біологічного різноманіття регіону, існування ендемічних, рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, місце регулярного перебування понад 20 тис водних птахів або важливе місце для нересту, нагулу і зимівлі місцевих видів риб тощо. Кожна країна, Договірна сторона Конвенції, має заявити до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення принаймні одне своє угіддя і взяти його під охорону.

В Україні 4% території вкриті поверхневими водами (річками, озерами, водосховищами, ставками тощо), а відкриті заболочені землі складають 1,6%. Україна також має морські акваторії, які відіграють надзвичайно важливу екологічну роль, зокрема під час міграцій птахів. Загальна площа водно-болотних угідь України складає близько 4,5 млн. га.

Постановою кабінету Міністрів № 935 від 23.11.1995 р. визначено 22 водно-болотних угіддя, які мають міжнародне значення. 29 липня 2004 р. Бюро Рамсарської конвенції прийняло рішення про визнання ще 11 водно-болотних угідь України, які знаходяться у межах територій природно-заповідного фонду України.

У межах багатьох цінних водно-болотних угідь створенні гідрологічні заказники, чимало цінних водно-болотних екосистем входить до складу національних природних та регіональних ландшафтних парків, природних заповідників, орнітологічних та ландшафтних заказників, заповідних урочищ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram