Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
17100

ВР повернула проект Митного кодексу на доопрацювання

КИЇВ. 9 лютого. УНН. Верховна Рада повернула до Комітету парламенту з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики проект Митного кодексу України, передає кореспондент УНН.

Відповідне рішення підтримали 257 народних депутатів.

Комітет повинен доопрацювати проект Митного кодексу згідно з пропозиціями, які надійшли від Президента України. Водночас, голова профільного комітету Віталій Хомутиннік зауважив, що Комітет розгляне нову редакцію Митного кодексу наступного тижня.

Нагадаємо, 3 листопада 2011 року Верховна Рада України прийняла новий Митний кодекс, положення якого передбачали приведення митних процедур і формальностей у відповідність до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція) та європейського законодавства.

Проте перед прийняттям Митного кодексу Верховною Радою в цілому до тексту законопроекту були внесені окремі положення, які суттєво змінили загалом позитивну спрямованість законопроекту, зокрема щодо митної вартості та діяльності підприємств митних брокерів.

Зокрема, прийнятим Митним кодексом суттєво скорочувався строк дії гарантій, протягом яких імпортер міг довести достовірність заявленої ним митної вартості – з 90 до 30 діб.

Крім того, встановлювалися формальні підстави для відмови у визнанні митної вартості в разі неподання будь-якого додаткового документу.

Митний кодекс також значно посилив вимоги до підприємств митних брокерів – їм було б необхідно надавати гарантію щодо виконання зобов’язань на користь державного бюджету в розмірі 300 тис. євро та направляти своїх працівників – агентів з митного оформлення – до навчальних закладів Держмитслужби з метою професійного навчання.

Нагадаємо, 3 листопада 2011 року Верховна Рада України прийняла новий Митний кодекс, положення якого передбачали приведення митних процедур та формальностей у відповідність до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція) і європейського законодавства.

Проте перед прийняттям Митного кодексу Верховною Радою в цілому до тексту законопроекту були внесені окремі положення, які суттєво змінили загалом позитивну спрямованість законопроекту – зокрема, щодо митної вартості та діяльності підприємств митних брокерів.

Зокрема, прийнятим Митним кодексом суттєво скорочувався строк дії гарантій, протягом яких імпортер міг довести достовірність заявленої ним митної вартості – з 90 до 30 діб.

Крім того, встановлювались формальні підстави для відмови у визнанні митної вартості у разі неподання будь-якого додаткового документу.

Митний кодекс також значно посилив вимоги до підприємств митних брокерів – їм було б необхідно надавати гарантію щодо виконання зобов’язань на користь державного бюджету в розмірі 300 тис. євро та направляти своїх працівників – агентів з митного оформлення - до навчальних закладів Держмитслужби з метою професійного навчання.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram