Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Здоров'я
17205

Доброта та чуйність людини залежить від її генотипу - науковці

КИЇВ. 10 лютого. УНН. Деяких людей, з огляду на певну генетичну особливість можна вважати  більш добрими і турботливими. Це пов'язано з геном рецептора окситоцину - "гормону кохання", який виробляється під час сексу, дає почуття співпереживання, пов'язаного з соціальною поведінкою. До такого висновку дійшли американські вчені.

Вчені з Орегонського Університету (США) провели експеримент, у якому взяли участь 23 пари. Вчені встановили генотип кожного учасника дослідження (GG, AG або AA). Одній людині в парі належало поділитися з іншою неприємними спогадами з життя . Експеримент записали на відео. Потім випадковихм перехожим запропонували поспостерігати за  слухачем цієї історії 20 секунд. Звук при цьому був вимкнений.

Керівник дослідження зазначив, що у більшості випадків спостерігачі могли визначити, у кого з тих, хто слухає свого партнера наявний "ген доброти". Виходить, навіть незначна генетична варіація впливає на поведінку людини, і це швидко помічають оточуючі.

Треба сказати,що  9 з 10 людей спостерігачі назвали найменш надійними. У цих людей була версія гена А.

6 з 10 , що мають генотип GG, спостерігачі назвали "найбільш просоціальними особистостями". В цілому людей, що мали дві копії G, оцінювали як більшою мірою схильних до співпереживання, більш надійних і люблячих.

А ось ставлення до власників генотипів AG і AA виявилося менш позитивним. До речі, раніше було доведено, що дані генотипи підвищують ризик аутизму.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram