Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
11415

У Києві встановлять термінал для друку квитків, замовлених через інтернет

КИЇВ. 10 лютого. УНН. Керівництвом Укрзалізниці прийнято рішення щодо впровадження в дослідну експлуатацію терміналу самообслуговування з друку проїзних документів, оформлених через мережу інтернет. Дослідний зразок спеціалізованого автомата планується встановити на станції Київ–Пасажирський, повідомили УНН у прес-службі відомства.

Застосування зазначених автоматів дозволить пасажиру не звертаючись до залізничної каси, самостійно та швидко роздрукувати проїзний документ по наявному номеру чи через штрих–код замовлення, обминаючи черги у квиткових касах.

Послуга продажу квитків через всесвітню мережу набуває популярності серед пасажирів. За підсумками січня 2012 року через інтернет було реалізовано 2,06% проїзних документів від загальної кількості квитків, проданих в цьому місяці. Таким чином, з моменту введення першого етапу цього сервісу (бронювання місць через всесвітню мережу) кількість пасажирів, що скористалися послугою перевищило 1 млн.

"Для порівняння: на авіаційному транспорті через інтернет оформлюється 7–10% квитків, – пояснила начальник управління нормативно–технологічного забезпечення інформаційних технологій пасажирських перевезень Головного пасажирського управління Укрзалізниці Ніна Кострубицька. – А найголовніше, що спостерігається позитивна тенденція. Якщо в 2009 році через Інтернет було продано тільки 0,14% квитків від їх загальної кількості, то у минулому році залізничники вийшли на показник 1,06%. Зокрема, в січні 2011 року через Інтернет було оформлено 10 тис. місць, а за аналогічний період 2012 року – 84 тис, – результати обнадійливі".

Продаж залізничних квитків через мережу стрімко завойовує популярність у населення. Залізничний транспорт скоро зможе конкурувати у цій сфері з авіаційним.

"Такий сплеск популярності цієї послуги можна пояснити тим, що оформлення  квитка через Інтернет обходиться пасажиру на 2 гривні дешевше, ніж його придбання в звичайній касі і отже людина економить не лише час, але й гроші, хоча й невеликі. До того ж є послуга бронювання місць. На сьогодні вартість цієї послуги – 18 грн. Тепер спрощується процедура друку квитків на станції Київ–Пасажирський, що також сприятиме покращенню рівня обслуговування пасажирів.

Як повідомляв УНН, у кінці січня віце-прем'єр-міністр України – міністр інфраструктури Борис Колесніков зауважив, що квитки на швидкісні поїзди "Hyundai" можна буде бронювати через Інтернет, а відтак вони будуть доступними і для туристів, що планують відвідати Україну.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram