Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Пʼятниця, 15 січня 2021 22:11
Новини: Економіка
11925

Китай інвестував 85 млн дол. у вугільну галузь України

КИЇВ. 22 лютого. УНН. У Пекіні (Китайська Народна Республіка)  підписано договір між ВАТ "Лисичанськвугілля" і Науково-технічною корпорацією "Тяньді" щодо реалізації пілотного проекту модернізації шахти "ім. Д.Ф. Мельникова" (Луганська область) на суму 85 млн доларів за рахунок кредитних коштів Державного банку розвитку КНР. Про це УНН повідомили у прес-службі Міненерговугілля.

Таким чином розпочато реалізацію пілотного проекту в рамках домовленостей між Президентом України Віктором Януковичем та головою КНР Ху Цзіньтао щодо залучення інвестицій для оновлення і технічного переоснащення вітчизняної вугільної промисловості. За результатами державного візиту Президента України до КНР у вересні 2010 року було підписано угоду щодо фінансового співробітництва, положеннями якої зафіксовано готовність китайської сторони виділити до 1 млрд. дол. на модернізацію українського вугледобувного комплексу.

Підписання контракту між ВАТ "Лисичанськвугілля" і Науково-технічною корпорацією "Тяньді" відбулося в рамках робочої поїздки представників Міненерговугілля до Китайської Народної Республіки.

Під час візиту українська делегація відвідала цілий ряд китайських шахт і підприємств, на яких ознайомилася з роботою шахтарів та машинобудівельників.

Також, на виконання завдання міністра енергетики і вугільної промисловості України Юрія Бойка, представники Міненерговугілля ознайомилися з досвідом китайських колег щодо використання вугілля в якості виробництва альтернативних видів палива, зокрема водовугільного палива та газифікації вугілля.

Завдяки досягнутим домовленостям вже в квітні 2012 року перша партія обладнання  надійде на шахту "ім. Д. Ф. Мельникова". Китайським обладнанням передбачається оснастити 3 нові лави.

Реалізація  пілотного проекту дозволить шахті вже найближчим часом (близько 1,5 року) наростити видобуток вугілля до 1 млн. т.


Реалізація цього проекту стала можливою завдяки постійній підтримці Кабінету Міністрів України, який надав державні гарантії, та Міністра Юрія Бойка.

Нагадаємо, під час візиту до України голови КНР Ху Цзіньтао 20 червня 2011 року була підписана Угода між ВАТ "Лисичанськвугілля" та Науково-технологічною компанією "Тяньді" про технічне переоснащення і модернізацію шахти ім. Д.Ф.Мельникова (ВАТ "Лисичанськвугілля").

Підписання цієї угоди стало основою для втілення пілотного проекту, що є наступним кроком на шляху до реалізації Рамкової угоди, а також отримання можливості фінансування Китаєм модернізації та будівництва нових шахт у розмірі до 1 млрд. дол. США щорічно. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram