Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Субота, 23 січня 2021 11:06
Новини: Політика
11160

ООН отримала секретний список відповідальних за злочини в Сирії

КИЇВ. 23 лютого. УНН. Незалежна комісія ООН по Сирії (Незалежна міжнародна комісія з розслідування подій у Сирії) підготувала список високопоставлених сирійських керівників, які можуть бути відповідальні за злочини проти людяності, скоєні під час громадянського конфлікту в Сирії, повідомляють іноземні ЗМІ.

Список підготовлений конфіденційно, прізвища, які увійшли до нього, не розкриваються. Відомо, що в списку фігурують керівні чиновники уряду і високопоставлені чини в сирійській армії.

"Комісія отримала несуперечливі докази, які заслуговують довіру, про те, що командири вищої та середньої ланки сирійської армії наказували своїм підлеглим стріляти по беззбройним протестувальникам, вбивати солдатів, які відмовлялися підкорятися таким наказам", - цитують ЗМІ висновок комісії, який представлений в доповіді комісара ООН з прав людини Наві Пілаю.

Як відзначає агентство, в доповіді за підсумками розслідування також йдеться про факти застосування важкого озброєння, включаючи танки, в житлових кварталах, фактах арештів без причин, порушенні прав затриманих. Комісія закликала розслідувати всі злочини і покарати винних.

Нагадаємо, у Сирії вже майже рік не припиняються антиурядові виступи. Щодня надходять повідомлення про загибель людей - як мирних громадян, так і співробітників силових структур. За даними ООН, загальна кількість жертв перевищила 5 тис. осіб. Сирійська влада заявляє, що в сутичках з озброєною опозицією загинули понад 2 тис. військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів Сирії, проти яких діють добре озброєні бойовики.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram