Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
14205

М.Ставнійчук: політичні сили мають 12 квот у складі Конституційної асамблеї

КИЇВ. 2 березня. УНН. Склад конституційної асамблеї буде формуватися на паритетних засадах, до неї можуть увійти шість провладних політичних сил і шість опозиційних. Про це під час брифінгу повідомила радник Президента України Марина Ставнійчук, передає кореспондент УНН.

"Політична складова формування персонального складу Конституційної асамблеї пов’язана, насамперед, із дотриманням принципу паритетності, представлення провладних та опозиційних політичних сил. Виходячи з цього, у концепції Конституційної асамблеї запропоновано практично 12 квот для політичних сил", – повідомила М.Ставнійчук.

За її словами, мова йде про представлення всіх груп і фракцій, які є сьогодні в парламенті.

"Вони мають право на одну кандидатуру у складі Конституційної асамблеї", – додала вона.

Водночас радник Президента зауважила, що, можливо, над пропозиціями Конституційної асамблеї доведеться працювати представникам нинішнього парламенту, але, скоріше за все, це буде наступний склад парламенту.
Вона повідомила, що виходячи з цього було прийнято рішення про те, що всі політичні партії, які на останніх парламентських і міських виборах отримали понад 100 тисяч голосів, також мають право на обов’язкову квоту у складі Конституційної асамблеї.

"Повинна зауважити, що серед тих політичних партій – партія "Фронт змін", "УДАР", "Свобода", СПУ, партія "Трудова Україна", політична партія "Єдиний центр". Як бачите, із цих політичних партій, які отримали понад 100 тис. голосів на виборах, більшість партій є активно опозиційними. Саме тому здається, що політичні складові Конституційної асамблеї є повним паритетом. Шість провладних політичних партій мають можливість бути представленими та шість політичних сил, які представляють опозицію", – сказала М.Ставнійчук.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram