Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
11100

Великий бізнес та влада гальмує реформи нафтогазового сектору - експерт

КИЇВ. 17 квітня. УНН. Великий бізнес та державна влада не зацікавлені у реформування нафтогазового сеткору. Про це під час прес-конференції в медіа-холі УНН розповів провідний експерт Центру Разумкова Володимир Омельченко.

"В реформуванні нафтогазового сектору не зацікавлений великий бізнес, адже він навчився заробляти гроші на різних тіньових схемах і його все влаштовую. І друга причина це те, що все влаштовує  наших державних діячів, тому що  наближаються вибори", - сказав В.Омельченко.

Він зауважив, що займатись реформуванням нафтогазового сектору напередодні виборів влада не хоче, адже воно пов’язане з підвищенням цін, а значить може призвести до падіння рейтингів.

"Тому всі реформи в енергетичному секторі затиснені з двох боків", - додав він.

За словами В.Омельченка незацікавленість влади та великого бізнесу - це основні причини гальмування реформ.

"Але це короткозоре бачення державних діячів. Оскільки відкладання реформ робить наш енергетичний сектор все менш ефективним з кожним роком, і все більш залежним  від поставок російського газу, і не тільки економічної а вже й політичної залежности від нашого північного сусіда", - зауважив експерт.

Як повідомляв УНН, Верховна Рада ухвалила законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу. Відповідний законопроект № 9429-1, який внесено на розгляд парламенту народним депутатом від НУ-НС Юрієм Кармазіним. Його підтримали 237 народних депутатів.

Даний законопроект спрямований на запобігання вчинення корупційних дій, збереження економічної безпеки України та адаптацію українського законодавства до законодавства європейського співтовариства. Законопроект ставить на меті підвищити економічну ефективність нафтогазової сфери, запобігти корупційних дій. Даним законопроектом забороняється приватизація державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що провадять діяльність з транспортування магістральними та розподільними трубопроводами, зберігання у південних газосховищах, а також приватизація безпосередньо НАК "Нафтогаз України".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram