Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
11310

Ризик чергової економічної кризи ще дуже актуальний – МВФ

КИЇВ. 17 квітня. УНН. Світова економіка невпевнено, але все ж відновлюється. Про це йдеться в новій доповіді Міжнародного валютного фонду (МВФ) "Перспективи розвитку світової економіки". Його автори звертають увагу на ризики, пов'язані з геополітичною напруженістю, яка позначається на нафтовому ринку, і загрозою нової гострої кризи в Європі. Про це УНН повідомили в Центрі новин ООН.

"При цьому ризик чергової кризи ще дуже актуальний і цілком може зачепити як країни з розвиненою економікою, так і країни з ринком, що формується", – наголошується в доповіді.

У ній також повідомляється, що темпи світового економічного зростання, за прогнозом Світового банку, знизяться з приблизно 4% у 2011 році до приблизно 3,5% у 2012 році. Це наслідок слабкої активності у другій половині 2011 року та в першій половині 2012 року.

Автори доповіді відзначають, що зростання економічної активності у США у другій половині 2011 року та прийняття більш ефективних заходів політики в зоні євро у відповідь поглиблення економічної кризи послабили загрозу різкого зниження темпів світового зростання.

Як наслідок, у провідних країнах із розвиненою економікою, ймовірно, відновиться повільний відновлювальний ріст, а в більшості країн з ринком, що розвивається, очікується збереження відносно стійкої активності. Разом з тим, досягнуті поліпшення є дуже неміцними.

"Через проблеми в Європі економічна активність в цілому у країнах з розвиненою економікою, як і раніше, не буде виправдовувати очікувань, зі зростанням лише приблизно на 1,5% у 2012 році та 2% у 2013 році", – йдеться в доповіді. У ній також наголошується, що темпи створення робочих місць у країнах Європи будуть залишатися незначними.

Зростання реального ВВП у країнах з ринком, що розвивається, сповільниться з 6,25% у 2011 році до 5,75% у 2012 році, але потім знову прискориться до 6% у 2013 році завдяки пом'якшенню макроекономічної політики та посилення зовнішнього попиту.

"Закінчення кризи та хороші новини щодо економіки США знову породили певний оптимізм. Він має залишатися стриманим. Навіть якщо не станеться нової європейської кризи, більшість країн із розвиненою економікою все ще мають справу з серйозними перешкодами для зростання", – вважають автори нової доповіді.

Основна увага в доповіді приділяється питанням економічної політики, а також аналізу економічних змін і перспектив. Зазвичай доповідь готується двічі на рік, до засідань Міжнародного валютно-фінансового комітету.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram