Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 07 липня 2022 10:18
Новини: Політика
14115

Кожна друга АЗС в Україні продає неякісний бензин – експерт

КИЇВ. 18 квітня. УНН. Кожна друга АЗС в Україні продає пальне, яке хоча б за одним параметром не відповідає діючим стандартам. Про це на прес-конференції в УНН повідомив експерт ринку нафтопродуктів Віталій Чеховський.

Як свідчать результати дослідження, озвучені Віталієм Чеховським, в Україні близько 30% АЗС є немережевими. Проте порушення були виявлені як на дрібних станціях, так і на тих, які входять до мереж відомих компаній.

"Кожна друга АЗС продавала пальне, що хоча б за одним параметром не відповідало українським стандартам. Чверть цих АЗС, щоправда вони належали до так званих немережевих АЗС,  продавали пальне, яке  не пройшло українські стандарти за вмістом спирту по різним параметрам", - зазначив він.

За словами Віталія Чеховського додавання спирту до пального - так зване "бодяжництво" може вже незабаром стати глобальною проблемою для українських автомобілістів.

"Ми знайшли важкі форми "бодяжництва", скажімо коли вміст сірки перевищує норму в 15%, бензолу на 10%. І майже половина цього пального – спирт. Наприклад, 47% - така важка форма була виявлена,зокрема, на Волині поблизу Луцька", - розповів експерт і зазначив, що колотять вмілі ділки таку суміш "на власний розсуд, адже чіткої формули (суміші – Ред.)  поки що немає".

"Це говорить про те, що з'являється новий тренд у бодяжництві. Він полягає у додаванні до пального спирту. Кожен це робить на власний розсуд – чіткої формули для цього поки що немає.

Нагадаємо, Міністерство енергетики та вугільної промисловості ініціює запровадження обов’язкової норми про додавання в бензин біоетанолу. Про це нещодавно заявив міністр енергетики Юрій Бойко. За його словами, ця частка у пальному з наступного року має становити 5%, а з 2014 року — 7%. На думку Юрія Бойка, це дасть можливість зменшити залежність від імпорту дорогих нині нафтопродуктів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram