Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
18690

В Україні запровадять систему пунктів пересадок на залізниці

КИЇВ. 4 травня. УНН. Із введенням розкладу руху поїздів на 2012-2013 роки Державна адміністрація залізничного транспорту України "Укрзалізниця" запровадить систему пасажирських перевезень із використанням пунктів пересадки пасажирів. Про це поінформував начальник головного пасажирського управління Укрзалізниці Олександр Іванько, повідомили УНН у прес-службі відомства.

"Дана система передбачає введення та розвиток системи основних пунктів пересадок – "хаб-центрів" у великих містах та  на вузлових станціях для пересадки пасажирів з регіональних, приміських поїздів і автомобільного транспорту на міжрегіональні та регіональні експреси, нічні, швидкі і пасажирські поїзди, – розповів Олександр Іванько. - Аналогічні системи широко використовуються в європейській практиці, є ефективними для залізничників, дають право вибору пасажиру та створюють можливості для розвитку інших альтернативних видів транспорту, - підкреслив начальник головного пасажирського управління Укрзалізниці".

Новий графік курсування поїздів, зокрема, міжрегіональних експресів Hyundai, складений так, щоб користуючись пунктами пересадок, пасажири могли подорожувати  впродовж одного дня всією Україною.

"Наприклад, зараз поїздом прямого сполучення зі Львова до Донецька пасажир їде 23,5 години, а із запровадженням електропоїздів Hyundai пасажир зможе із пересадкою у Києві доїхати зі Львова до Донецька удвічі швидше. Пасажири, які звикли подорожувати безпересадковими поїздами,  за певний час звикнуть до нової системи організації перевезень, адже вони подорожуватимуть у комфортних міжрегіональних поїздах, із більшою швидкістю і за менший час. За таким принципом працює вся Європа",  - зазначив Олександр Іванько.

Основними "хаб-центрами" слугуватимуть центральні вокзали усіх великих  міст України: Києва, Львова, Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Луганська, Сімферополя, Одеси, Івано-Франківська,  Хмельницька та інші.

На Донецькій залізниці основним пересадочним пунктом буде станція Донецьк, на вокзалі якої наразі проводяться пуско-налагоджувальні роботи після реконструкції. Наприклад, по станції Донецьк до поїзда № 70/69 Донецьк – Львів зі станції Маріуполь пасажири зможуть  під’їжджати приміським електропоїздом № 6118 Маріуполь – Ясинувата. До поїзда № 143/144 Донецьк – Санкт-Петербург зі станції Маріуполь можливий під’їзд приміським електропоїздом № 6108 Маріуполь – Ясинувата.   
 
На Львівській залізниці головним пересадочним пунктом буде слугувати станція Львів. Наприклад, у зв’язку з скорочення поїзда № 115/116 Харків-Трускавець, пасажири матимуть змогу  від Харкова до Львова доїхати поїздом № 111/112 Харків – Львів, далі приміськими поїздами та автотранспортом.

Також важливим пересадочним пунктом буде станція імені Тараса Шевченка, через яку проходять поїзда: № 84/83 Маріуполь-Київ, 17/18 Київ – Адлер, 25/26 Київ – Кисловодськ, 69/70 Львів – Донецьк, 37/38 Київ – Донецьк.

Довідка: З  00 год. 00 хв. 27 травня буде введено в дію новий графік руху поїздів на 2012/2013 рр. У новому графіку руху розроблено розклад для призначення 298 пар поїздів, із них: 156 у внутрішньому сполученні, 125 з країнами СНД та 17 із країнами Заходу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram