Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
20715

Європейським послам сподобалось, як утримують українських в'язнів

КИЇВ. 1 червня. УНН. Європейські посли називають "гарними новинами" та "кроком уперед" нормативне забезпечення ув'язнених в Україні можливістю обирати собі лікаря та проходити лікування за межами місць утримання, у  спеціально визначених медичних закладах, передає УНН.

Про це йшлося під час зустрічі Міністра юстиції Олександра Лавриновича з послами Швейцарії та Норвегії в Україні Крістіаном Шьоненбергером та Йоном Ельведалом Фрідрексеном, а також радником посольства Канади в Україні Грегом Мерсмейєром. Зустріч відбулася 1 червня в українському Мін'юсті за ініціативи посольств.

Під час зустрічі наголошувалося, що кроки, які робить Україна для реформування системи виконання покарань, "є успішними".

При цьому, представники західних посольств висловили розуміння, що реформи мають здійснюватися, але не заради обмеженого кола осіб.

Міністр юстиції України поінформував учасників зустрічі про те, що наразі триває робота над тим, щоб зробити максимально простою та зрозумілою процедуру надання дозволу на зустріч з ув‘язненими, щоб при наданні такого дозволу суб‘єктивізм посадових осіб, яки приймають таке рішення, був зведений до мінімуму.

Були також обговорені зміни, які відбудуться у країні після набуття чинності новим Кримінально-процесуальним кодексом. Міністр поінформував про положення нового Кодексу які запроваджують можливість домашнього арешту, як одного із запобіжних заходів.

Олександр Лавринович наголосив, що наразі в межах законодавства урядом робляться важливі кроки для гуманізації сфери виконання покарань.

Міністр юстиції також поінформував представників посольств, що  Уряд України уклав угоду з всесвітньо відомою американською юридичною компанією "Skadden" про незалежне дослідження матеріалів судового процесу у справі Юлії Тимошенко .

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram