Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
18030

В.Лук’янов обіцяє, що за підсумками року інфляція буде нижчою 3-4%

КИЇВ. 20 червня. УНН. За підсумками 2012 року інфляція в Україні може бути нижчою 3-4%. Про це сьогодні сказав під час відеомосту народний депутат України з фракції Партії регіонів Владислав Лук’янов, передає кореспондент УНН.

"Ми працюємо разом з урядом над обмеженням інфляції. В цьому році у нас рівень інфляції перебуває на рівні 1-2%. Тобто, практично вона знаходиться на нульовому рівні. Якщо вдасться добре пройти літо, і якщо дефляція на продукти харчування буде достатньо гострою, то ми можемо прийти до того, що за підсумками року рівень інфляції, коли сьогодні вона менша 3-4%, може зберегтися на такому рівні, або навіть і нижчою", - зазначив В.Лук’янов.

Нагадаємо, за повідомлення Нацбанку, у травні продовжився процес зниження інфляції у річному обчисленні.

"Процес зниження річної інфляції триває протягом останніх 11 місяців, а в травні вперше з 2002 року в Україні зафіксовано зниження індексу споживчих цін на 0,5% в річному численні", - йдеться в ньому.

Нацбанк також відзначає, що базова інфляція, як і в попередні 4 місяці, росла досить повільно - на 0,1% в травні, а в річному обчисленні темпи її зростання знижувалися останні 9 місяців і за станом на кінець травня склали 4,2%.

За даними НБУ, продовжилося зниження цін на сирі продукти - на 11,1% в річному обчисленні (1,4% за місяць) переважно завдяки здешевленню овочів, фруктів і цукру.

Це також зумовило зниження цін на продукти харчування та безалкогольні напої на 4,2% в річному численні.

Як повідомляв УНН, народний депутат України від фракції Комуністичної партії Алла Александровська вважає, що зниження інфляції пов’язане з тим, що українці стали менше купувати продуктів харчування.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram